Prantsuse võimud võtsid bussitäie Vene fänne vahi alla ({{commentsTotal}})

Vastasseis Cannes'is, Vene fännide bussi juures.
Vastasseis Cannes'is, Vene fännide bussi juures. Autor/allikas: Reuters/Scanpix
{{1465899310000 | amCalendar}}

Prantsusmaa võimud kavatsevad saata riigist välja vähemalt 50 Vene jalgpallifänni, teatas täna ühe fänniorganisatsiooni juht. Hiljem aga teatati, et Marseille' prokuröri taotluse alusel võeti seltskond hoopis vahi alla, sest ühel vägivallas kannatada saanud Inglismaa fännil on diagnoositud ajusurm.

Venemaa jalgpallifänne ühendava organisatsiooni Ülevenemaaline Poolehoidjate Ühendus (Всероссийское объединение болельщиков ehk ВОБ) juht Aleksandr Šprõgin rääkis keskpäeval, et Prantsuse märulipolitsei üksus peatas fännide bussi Cannes'is, kui nad olid parajasti teel Lille'i suunas, vahendasid Reuters, Interfax jt.

"Nad tahavad riigist välja saata ligi 50 inimest, sealhulgas naised, kes pole millestki osa võtnud," väitis Reutersiga telefoni teel suhelnud Šprõgin.

"Politseinikud üritavad oma kolm päeva tagasi tehtud vigu parandada," lisas ta.

Hiljem teatas ta, et kohale saabus Vene konsul ning hoidis ära väidetava politseinike tormijooksu bussi vastu. Pärastpoole aga anti teada, et fännid õnnestus bussist kätte saada ning kõiki ootab ees väljasaatmine.

Kui Lenta.ru ühe fänniga ühendust sai, olid Vene koondise poolehoidjad juba bussist välja sunnitud ning viibisid tänaval. "Kolm väljasaadetavat viidi juba lennujaama. Praegu lasti meid autobussist välja, me viibime tänaval. Meil ei lasta tualetti minna, vett ka ei anta, olukord on raske," kurtis fänn.

Detailseid avaldusi pole Prantsuse võimud teinud, küll on aga kinnitatud, et julgeolekule ohuks olevad inimesed saadetakse riigist välja.

Prantsuse ametnikud on varem öelnud, et laupäeval pärast Venemaa ja Inglismaa kohtumist toimunud vägivallalainest võttis osa umbes 150 Vene fänni.

Euroopa jalgpalliliit UEFA on hoiatanud, et võib Venemaa ja Inglismaa meeskonnad vägivalla jätkumise korral turniirilt eemaldada.

Meedias on aga juhitud tähelepanu asjaolule, et kui Briti vutihuligaanide halva käitumise näol on olnud tegu kaootiliste tänavarahutustega, siis Venemaa huligaanide puhul - eriti mis puudutab Marseille' staadioni tribüünidel toimunud rünnakut - on märgata, et vägivald on põhjalikult organiseeritud ning selle täideviijateks on olnud just massikakluseks põhjalikke ettevalmistusi teinud isikud.

Märkimisväärne on ka asjaolu, et kui London on vägivalla igati hukka mõistnud, siis alles eile kiitis riigiduuma asespiiker ja Venemaa jalgpalliliidu (RFS) täitevkomitee liige Igor Lebedev Vene fänne eduka kaklemise eest.

"Ma ei näe fännide kakluses midagi hirmsat. Vastupidi, meie poisid on tublid. Jätkake samas vaimus!" kirjutas Lebedev Twitteris.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema