Prantsuse võimud võtsid bussitäie Vene fänne vahi alla ({{commentsTotal}})

Vastasseis Cannes'is, Vene fännide bussi juures. Autor: Reuters/Scanpix
{{1465899310000 | amCalendar}}

Prantsusmaa võimud kavatsevad saata riigist välja vähemalt 50 Vene jalgpallifänni, teatas täna ühe fänniorganisatsiooni juht. Hiljem aga teatati, et Marseille' prokuröri taotluse alusel võeti seltskond hoopis vahi alla, sest ühel vägivallas kannatada saanud Inglismaa fännil on diagnoositud ajusurm.

Venemaa jalgpallifänne ühendava organisatsiooni Ülevenemaaline Poolehoidjate Ühendus (Всероссийское объединение болельщиков ehk ВОБ) juht Aleksandr Šprõgin rääkis keskpäeval, et Prantsuse märulipolitsei üksus peatas fännide bussi Cannes'is, kui nad olid parajasti teel Lille'i suunas, vahendasid Reuters, Interfax jt.

"Nad tahavad riigist välja saata ligi 50 inimest, sealhulgas naised, kes pole millestki osa võtnud," väitis Reutersiga telefoni teel suhelnud Šprõgin.

"Politseinikud üritavad oma kolm päeva tagasi tehtud vigu parandada," lisas ta.

Hiljem teatas ta, et kohale saabus Vene konsul ning hoidis ära väidetava politseinike tormijooksu bussi vastu. Pärastpoole aga anti teada, et fännid õnnestus bussist kätte saada ning kõiki ootab ees väljasaatmine.

Kui Lenta.ru ühe fänniga ühendust sai, olid Vene koondise poolehoidjad juba bussist välja sunnitud ning viibisid tänaval. "Kolm väljasaadetavat viidi juba lennujaama. Praegu lasti meid autobussist välja, me viibime tänaval. Meil ei lasta tualetti minna, vett ka ei anta, olukord on raske," kurtis fänn.

Detailseid avaldusi pole Prantsuse võimud teinud, küll on aga kinnitatud, et julgeolekule ohuks olevad inimesed saadetakse riigist välja.

Prantsuse ametnikud on varem öelnud, et laupäeval pärast Venemaa ja Inglismaa kohtumist toimunud vägivallalainest võttis osa umbes 150 Vene fänni.

Euroopa jalgpalliliit UEFA on hoiatanud, et võib Venemaa ja Inglismaa meeskonnad vägivalla jätkumise korral turniirilt eemaldada.

Meedias on aga juhitud tähelepanu asjaolule, et kui Briti vutihuligaanide halva käitumise näol on olnud tegu kaootiliste tänavarahutustega, siis Venemaa huligaanide puhul - eriti mis puudutab Marseille' staadioni tribüünidel toimunud rünnakut - on märgata, et vägivald on põhjalikult organiseeritud ning selle täideviijateks on olnud just massikakluseks põhjalikke ettevalmistusi teinud isikud.

Märkimisväärne on ka asjaolu, et kui London on vägivalla igati hukka mõistnud, siis alles eile kiitis riigiduuma asespiiker ja Venemaa jalgpalliliidu (RFS) täitevkomitee liige Igor Lebedev Vene fänne eduka kaklemise eest.

"Ma ei näe fännide kakluses midagi hirmsat. Vastupidi, meie poisid on tublid. Jätkake samas vaimus!" kirjutas Lebedev Twitteris.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.