Politoloog: Reformierakond venitab presidendikandidaadiga, sest tahab välja uurida konkurentide eesmärgid ({{commentsTotal}})

Reformierakond pidas pühapäeval üldkogu. Pildil Urmas Kruuse, Hanno Pevkur ja Marina Kaljurand.
Reformierakond pidas pühapäeval üldkogu. Pildil Urmas Kruuse, Hanno Pevkur ja Marina Kaljurand. Autor/allikas: Reformierakond.

Politoloog Rein Toomla leiab, et Reformierakonna presidendikandidaadiga venitamise eesmärk on lõpuks kindla peale välja minna. Selleks tuleb tema sõnul teada konkurentide eesmärke. Vello Pettai hinnangul on Reformierakonnal Marina Kaljuranna ja Siim Kallase vahel lihtsalt raske valida.

Pettai sõnul näitab Reformierakonna venitamine põhiliselt seda, et kahe tugeva kandidaadi vahel on väga raske valida. Lisaks on veel aspekt, et valmisvoorusid tuleb mitu.

"Ma ei imestaks, kui erakond ei üritaks oma erinevaid kandidaate kuidagi ära kasutada erinevatel hetkedel. Samas avalike suhete seisukohalt on keeruline teatada kord ühes voorus, et just see kandidaat on kõige parem ning seejärel teises voorus, et hoopis see kandidaat on nüüd nr 1," ütles Pettai.

Rein Toomla hinnangul tahab Reformierakond minna kindla peale välja. "Selleks tuleb teada, kui kindlad on ennekõike SDE ja IRL oma presidendikandidaatides. Hea oleks teada ka Keskerakonna käike," sõnas Toomla.

"Kui valitsuspartnerid on väga kindlad ja opositsioon kavatseb omi toetada, siis presidenti riigikogus ära ei valita. Siis on Reformierakonnal võib olla mõistlik oma kandidaati riigikogu valimistel üldse mitte välja tuua ja teha panus valimiskogule. Kuid sellega pole tõepoolest kiiret," lisas Toomla veel.

Pettai märkis samuti, et puht poliittehnoloogiliselt ei ole vaja oma valikut teha kuigi palju enne augustikuud. "Sest rahvakampaaniat see kandidaat ei pea tegema. Ta peab vaid kindel olema, et vajalikul hetkel tuleb fraktsioon vähemalt 21 allkirjaga tema taha," lausus ta.

Pettai ennustas, et Reformierakonnas ei tohiks väga suurt lõhet tekkida, kui üks või teine peakandidaatidest peaks võitma.

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics