EL-i kohus toetas Briti õigust piirata Euroopast pärit sisserändajate lastetoetusi ({{commentsTotal}})

Autor: Carl de Souza/AFP/Scanpix

Euroopa Liidu kohus (ECJ) toetas teisipäeval Suurbritannia õigust piirata Euroopast pärit sisserändajate lastetoetusi, mis on Briti järgmise nädala referendumi eel kuum teema.

Luxembourg'is asuv kohus lükkas tagasi Euroopa Komisjoni vaide Briti reeglite suhtes, otsustades, et London võib nõuda lastetoetuse ja laste maksusoodustuse saajatelt eeltingimusena seaduslikku õigust Ühendkuningriigis elada.

Kohtu hinnangul on Londonil õigus kontrollida, kas migrandid on Ühendkuningriigi seaduslikud elanikud, toetudes sellele, kas migrantidel on majanduslikke vahendeid tagamaks, et nad ei muutu Briti maksumaksjatele koormaks.

"Ühendkuningriigil on õigus nõuda lastetoetuse ja laste maksusoodustuste saajatelt elamisõigust riigis," teatas ECJ. "Kuigi seda tingimust peetakse teatud määral kaudseks diskrimineerimiseks, õigustab seda vajadus kaitsta asukohariigi rahalisi vahendeid."

Euroopa Komisjon vaidlustas 2014. Londoni õiguse jätta osa EL-ist pärit sisserändajaid lastetoetustest ilma põhjendusel, et neil puudub seaduslik elamisluba, öeldes, et see rikub EL-i inimeste vaba liikumise põhimõtet.

Kohus teatas, et Ühendkuningriigi võimud kontrollivad riigis elama asumise seaduslikkust vastavalt EL-i kodanike vaba liikumise direktiivis sätestatud tingimustega.

"Siit tuleneb, et meede ei lähe kaugemale sellest, mis on Ühendkuningriigi legitiimse eesmärgi ehk oma rahanduse kaitsmise saavutamiseks vajalik," teatas ECJ.

Suurbritannia õigus selliseid piiranguid kehtestada oli peaminister David Cameroni püüdluste keskmes muuta Suurbritannia liikmesustingimusi EL-is. Vastav kokkulepe EL-iga saavutati veebruaris.

Kohus langetas otsuse enne Suurbritannia 23. juuni referendumit EL-i liikmesuse üle. Viimased arvamusküsitlused näitavad Brexiti leeri kasvavat edu, hoolimata peaminister David Cameroni üleskutsetest toetada bloki liikmeks jäämist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.