EL-i kohus toetas Briti õigust piirata Euroopast pärit sisserändajate lastetoetusi ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Carl de Souza/AFP/Scanpix

Euroopa Liidu kohus (ECJ) toetas teisipäeval Suurbritannia õigust piirata Euroopast pärit sisserändajate lastetoetusi, mis on Briti järgmise nädala referendumi eel kuum teema.

Luxembourg'is asuv kohus lükkas tagasi Euroopa Komisjoni vaide Briti reeglite suhtes, otsustades, et London võib nõuda lastetoetuse ja laste maksusoodustuse saajatelt eeltingimusena seaduslikku õigust Ühendkuningriigis elada.

Kohtu hinnangul on Londonil õigus kontrollida, kas migrandid on Ühendkuningriigi seaduslikud elanikud, toetudes sellele, kas migrantidel on majanduslikke vahendeid tagamaks, et nad ei muutu Briti maksumaksjatele koormaks.

"Ühendkuningriigil on õigus nõuda lastetoetuse ja laste maksusoodustuste saajatelt elamisõigust riigis," teatas ECJ. "Kuigi seda tingimust peetakse teatud määral kaudseks diskrimineerimiseks, õigustab seda vajadus kaitsta asukohariigi rahalisi vahendeid."

Euroopa Komisjon vaidlustas 2014. Londoni õiguse jätta osa EL-ist pärit sisserändajaid lastetoetustest ilma põhjendusel, et neil puudub seaduslik elamisluba, öeldes, et see rikub EL-i inimeste vaba liikumise põhimõtet.

Kohus teatas, et Ühendkuningriigi võimud kontrollivad riigis elama asumise seaduslikkust vastavalt EL-i kodanike vaba liikumise direktiivis sätestatud tingimustega.

"Siit tuleneb, et meede ei lähe kaugemale sellest, mis on Ühendkuningriigi legitiimse eesmärgi ehk oma rahanduse kaitsmise saavutamiseks vajalik," teatas ECJ.

Suurbritannia õigus selliseid piiranguid kehtestada oli peaminister David Cameroni püüdluste keskmes muuta Suurbritannia liikmesustingimusi EL-is. Vastav kokkulepe EL-iga saavutati veebruaris.

Kohus langetas otsuse enne Suurbritannia 23. juuni referendumit EL-i liikmesuse üle. Viimased arvamusküsitlused näitavad Brexiti leeri kasvavat edu, hoolimata peaminister David Cameroni üleskutsetest toetada bloki liikmeks jäämist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema