Venus klubi ees politseinikke rünnanud purjutajad vahistati ({{commentsTotal}})

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: PM/Scanpix

Ööl vastu pühapäeva Tallinnas Venus klubi juures politseinikke rünnanud kaks meest võeti kohtu loal vahi alla.

Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel andis kohus loa võtta 31-aastane Soome kodanikust mees ning 37-aastane mees kriminaaluurimise ajaks ehk esialgu kuni kuueks kuuks vahi alla.

Öösel vastu pühapäeva kella 2 ajal kutsusid Tallinna südalinna ööklubi turvamehed politsei ära viima agressiivselt käitunud meest, kellel politsei mõõtis 2,5-promillise joobe.

Politsei pidas 31-aastase Soome kodaniku kinni ja viis ta klubist välja, kuid tema politseibussi panemisel hakkas ta politseinikele vastu ning politseinikke üritas takistada ka tema 29-aastane elukaaslane. Agressiivsete purjutajatega koos olnud 37-aastane mees lõi üht politseinikku rusikaga näkku.

Kuigi lööja ürotas põgeneda, siis pidas politseipatrull ta peagi kinni.

Kõik kolm kinnipeetut olid enam kui 1,5-promillises joobes ning nad viidi arestimajja ja nende suhtes käivitati kriminaaluurimine.

Põhja prefekti Kristian Jaani sõnul on sel aastal politseinikke rünnatud üle 30 korra ja ka möödunud nädalavahetusel ei olnud see juhtum ainus.

"Töö, mida politseinikud inimeste turvalisuse nimel teevad, ei ole ohutu ning patrull ei tea kunagi, mis teda järgmisel väljakutsel tegelikult ees ootab. Kui politsei läheb kedagi kinni pidama, on see teiste inimeste abistamiseks ning just sel põhjusel on politseiniku korraldusel seaduse jõud. Inimeste reaktsioon politsei sekkumisele on erinev, aga selle juhtumi puhul võib küll küsida, kas need inimesed käituksid kaine peaga samamoodi," märkis Jaani.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema