Venus klubi ees politseinikke rünnanud purjutajad vahistati ({{commentsTotal}})

Autor: PM/Scanpix

Ööl vastu pühapäeva Tallinnas Venus klubi juures politseinikke rünnanud kaks meest võeti kohtu loal vahi alla.

Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel andis kohus loa võtta 31-aastane Soome kodanikust mees ning 37-aastane mees kriminaaluurimise ajaks ehk esialgu kuni kuueks kuuks vahi alla.

Öösel vastu pühapäeva kella 2 ajal kutsusid Tallinna südalinna ööklubi turvamehed politsei ära viima agressiivselt käitunud meest, kellel politsei mõõtis 2,5-promillise joobe.

Politsei pidas 31-aastase Soome kodaniku kinni ja viis ta klubist välja, kuid tema politseibussi panemisel hakkas ta politseinikele vastu ning politseinikke üritas takistada ka tema 29-aastane elukaaslane. Agressiivsete purjutajatega koos olnud 37-aastane mees lõi üht politseinikku rusikaga näkku.

Kuigi lööja ürotas põgeneda, siis pidas politseipatrull ta peagi kinni.

Kõik kolm kinnipeetut olid enam kui 1,5-promillises joobes ning nad viidi arestimajja ja nende suhtes käivitati kriminaaluurimine.

Põhja prefekti Kristian Jaani sõnul on sel aastal politseinikke rünnatud üle 30 korra ja ka möödunud nädalavahetusel ei olnud see juhtum ainus.

"Töö, mida politseinikud inimeste turvalisuse nimel teevad, ei ole ohutu ning patrull ei tea kunagi, mis teda järgmisel väljakutsel tegelikult ees ootab. Kui politsei läheb kedagi kinni pidama, on see teiste inimeste abistamiseks ning just sel põhjusel on politseiniku korraldusel seaduse jõud. Inimeste reaktsioon politsei sekkumisele on erinev, aga selle juhtumi puhul võib küll küsida, kas need inimesed käituksid kaine peaga samamoodi," märkis Jaani.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.