Tunnistajad: Orlando tulistaja oli sihtmärgiks valitud geiklubi regulaarne külastaja ({{commentsTotal}})

Foto Omar Mateeni sotsiaalmeedia kontolt. Autor: Reuters/Scanpix

Pühapäeval Orlandos 49 inimest tapnud massitulistaja Omar Mateen oli sündmuskohaks olnud geiklubi külastanud juba aastaid, väidavad tunnistajad.

Geikogukonna seas populaarses ööklubis Pulse töötanud Chris Callen rääkis väljaandele New York Daily News, et Mateen oli viimase kolme aasta jooksul käinud selles klubis mitmeid kordi, vahendas BBC.

"Ma olen teda ise paar korda Pulse'is näinud. Mõned minuga rääkinud inimesed, nende seas endine turvamees, on teda varem mitmeid kordi näinud," märkis ta.

Calleni sõnul mäletab ta juhtumit, mille käigus võttis Mateen noa välja, kui üks tema sõber mingi religiooniteemalise nalja tegi. Sellest hoolimata olevat Mateen olnud Calleni arvates "meeldiv mees". "Võib-olla ta radikaliseerus ning vihkas seda, kes ta oli," arvas ta.

"Mõnikord läks ta nurka, istus seal ja jõi üksi. Mõnikord aga jäi ta väga purju ning muutus lärmakaks ja riiakaks," meenutas üks teine klubikülastaja Ty Smith ajalehes Orlando Sentinel.

Kevin Westi nimeline mees rääkis ajalehele Washington Post, et kui ta pühapäeva öösel nägi Mateeni klubisse jalutamas, tuli talle meelde, et ta on Mateeni märganud kohtingurakenduses Jack'd. "Ma ei unusta kunagi ühtki nägu," rõhutas West.

Kuigi võimud pole seda juttu veel ametlikult kommenteerinud, kinnitasid allikad CNN-ile ja NBC-ile, et uurijad on neid väiteid kontrollima asunud.

Omar Mateen käis mošees, kuid eriti usklikuks teda ei peetud

USA ajaloo suurima massitulistamise korraldanud 29-aastane Omar Mateen oli afgaani päritolu USA kodanik, kes töötas turvamehena ning kelle vägivaldsest iseloomust oli teadlik suur hulk inimesi. Samas on hetkel vähe põhjust arvata, et tal oleks olnud ka mingi tegelik seos islamiäärmuslike terroriorganisatsioonidega.

Mateen sündis New Yorgis, kuhu tema vanemad olid tulnud Afganistanist. Hiljem kolis ta Florida osariiki Fort Pierce'i linna, mis asub Orlandost 150 kilomeetri kaugusel. Alates 2007. aastast töötas ta turvafirmas G4S. Tal oli kõrgharidus kriminoloogia vallas ning tal oli tema pool kasutatud relvade jaoks ametlik luba.

Mateeni on teda tundnud inimesed kirjeldanud vägivaldse ja eelarvamusi omanud mehena. Ta käis regulaarselt mošees, kuid eriti usklikuks teda ei peetud. Islamiäärmuslust tema puhul ei täheldatud.

Mateen oli abielus ja väidetavalt on tal ka umbes 3-aastane poeg. Tegemist oli mehe teise abieluga.

Tema esimene abielu sai läbi 2011. aastal. Tema endine abikaasa selgitas, et Mateen oli vaimselt ebastabiilne ning vägivaldne - mees ei lasknud naisel viimase perekonnaga suhelda ning peksis teda regulaarselt.

Teada on ka see, et Mateen käis jõusaalis ning kasutas ka steroide, mis võivad osaliselt tema ebastabiilset vaimset seisundit seletada.

Mateeni isa on tunnistanud, et tema poeg sai ükskord väga vihaseks, kui nägi tänaval kaht meest suudlemas.

Tegemist oli USA ajaloo kõige ohvriterohkema massitulistamisega

Florida osariigis Orlando linnas leidis pühapäeva öösel kohaliku aja järgi kell kaks aset massitulistamine.

29-aastane Omar Mateen sisenes ööklubisse Pulse, mis on üks suuremaid sealseid ööklubisid ning kus käivad paljud geikogukonna liikmed. Mehel oli kaasas AR-15 tüüpi poolautomaatne relv ning püstol.

Mees hakkas inimesi tulistama ning ühel hetkel kujunes olukorrast ka pantvangikriis. Politsei eriüksuslased tingisid ööklubisse ning tulevahetuse käigus sai Mateen surma.

Massitulistamise tagajärjel sai surma 49 inimest, haavatuid on praeguste andmete kohaselt 53. Tegemist on USA ajaloo kõige ohvriterohkema massitulistamisega, samuti on tegu kõige suurema terrorirünnakuga USA pinnal pärast 2001. aasta 11. septembri rünnakuid.

USA võimud uurivad juhtumit kui siseriiklikku terrorismi, seda hoolimata asjaolust, et ISIS on rünnaku eest vastutuse võtnud.

President Barack Obama külastab Orlandot neljapäeval.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised