Lennufirma SAS streik mõjutab kümneid tuhandeid lennureisijaid ({{commentsTotal}})

Põhjamaade lennufirma SAS pilootide eelmise nädala lõpus alanud ja ka täna jätkuv streik mõjutab sadu lende ja kümneid tuhandeid lennureisijaid.

Yle kirjutab, et streigi tõttu jääb ära 240 lendu ja see mõjutab vähemalt 25 000 lennureisijat.

Kuus nädalat kestnud Rootsi pilootide ametiühingu ja SAS-i kõnelused katkesid pühapäeva õhtul, kuna ametiühing ei võtnud lepitaja uut ettepanekut vastu, samas oli SAS pakutu heaks kiitnud.

Piloodid tahavad SAS-ilt palgatõusu, mis tooks firmale täiendava kuluna aastas 100 miljonit Rootsi krooni.

SAS-i kinnitusel saavad kliendid oma lennupileti vahetada ümber lisakulutusteta, kui lend hilineb rohkem kui kolm tundi või jääb üldse ära.

Rootsi telekanali SVT andmetel streigib 300 pilooti.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.