Kreml lubas Vene jalgpallifännide huvide eest seista ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa jalgpallifännide huve kaitsevad Venemaa diplomaatiliste ja konsulaaresinduste töötajad, teatas Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov täna avaldatud pressiteates.

Peskov kommenteeris Venemaa fännide kinnipidamist Prantsusmaal ja teatas, et riigi esinduste töötajad tegelevad küsimusega juba praegu, vahendas Interfax.

Kreml loodab, et Vene fännid austavad selle riigi seadusi, kus nad asuvad, ja ei hakka provokatsioonidele reageerima, lisas Peskov.

"Üldiselt võib öelda, et muidugi esines fännide poolelt seaduserikkumisi. Käesoleval juhul räägin ma eri riikide fännidest, kes korraldasid Marseille's ja teistes paikades tõelise märatsemise," sõnas presidendi pressisekretär. "Loomulikult on see täiesti lubamatu".

Venemaa spordiminister Vitali Mutko ütles aga Reutersi teatel, et Euroopa jalgpalliliidu UEFA poolt Venemaa jalgpalliliidule kehtestatud sanktsioonid ebaõiglased.

"Karistus on liiga karm, aga me ei saa seda mõjutada. Trahv on hiiglaslik, arvestades, et Venemaa jalgpalliliit ei ole äriorganisatsioon," nentis ta.

Täna otsustas UEFA Venemaa jalgapallikoondise nende fännide märatsemise eest käimasolevalt EM-finaalturniirilt tingimisi diskvalifitseerida ja trahvida neid 150 000 euroga. Turniirilt eemaldamise karistus pööratakse täitmisele, kui Venemaa poolehoidjad peaksid turniiri jooksul staadioni piirides veel mõne intsidendi korraldama.

Cannes'is peeti aga kinni Vene fännide buss, mis oli teel Lille'i, ning võimud kavatsevad 50 fänni riigist välja saata.

Toimetaja: Karin Koppel



Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics