Steenkampi isa: Pistorius peab oma teo eest maksma ({{commentsTotal}})

Barry Steenkamp.
Barry Steenkamp. Autor/allikas: Deaan Vivier/Reuters/Scanpix

Lõuna-Aafrika Vabariigi invasportlane Oscar Pistorius peab maksma oma tüdruksõbra Reeva Steenkampi tapmise eest, ütles naise isa kohtunikule.

Pistorius mõisteti süüdi Steenkampi mõrvas. Sel nädalal kuulutatakse aga välja karistus ja teda võib oodata vähemalt 15 aasta pikkune vangistus, vahendas BBC.

Reeva Steenkampi isa Barry palus kohtul avalikustada fotod oma tütre surnukehast, et inimesed näeksid tema haavu.

Ajakirjanike sõnul puhkes Barry Steenkamp nutma, kui ta ütles, et mõtleb oma tütrele "hommikul, päeval ja õhtul, igal tunnil".

73-aastane Steenkamp ütles Pretoria kohtus, et ta ei ole Pistoriusega ühenduses olnud, kuid märkis, et abikaasa June on suutnud sportlasele andestada.

"Sa pead aga mõistma, miks andestamine ei vabasta sind süüst, mille sa oled toime pannud," ütles ta.

Steenkamp rääkis kohtus ka seda, et on oma abikaasaga pärast tütre surma rahalistes raskustes. Nende majaomanik andis neile kaks nädalat pärast mõrva väljatõstmisteate. Seetõttu nõustusid nad igakuiste 425 dollari suuruste maksetega Pistoriuselt.

Steenkampi sõnul pidi see info olema salajane ning ta on pahane, et Pistoriuse esindajad selle kohtuprotsessi ajal välja tõid.

Kui Pistoriuse kaitsja Barry Roux Steenkampi kohtus küsitles, kinnitas mees, et nad keeldusid abikaasaga Pistoriusega kohtumast.

"See aeg tuleb ja siis ma soovin Oscariga rääkida," ütles ta.

Pistorius tappis Steenkampi 2013. aasta valentinipäeva varahommikul, kui tulistas neli korda läbi lukustatud vannitoaukse. Mehe sõnul uskus ta, et tulistab sissetungijat.

2014. aastal mõisteti ta süüdi tapmises ja vabastati koduaresti, kuid prokuröride edasikaebamise tulemusena muudeti süüdimõistmine mõrvaks.

Pistorius vabanes mullu oktoobris vanglast ning ta sai ülejäänu esialgsest karistusest kanda koduarestis oma onu valdustes.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics