Steenkampi isa: Pistorius peab oma teo eest maksma ({{commentsTotal}})

Barry Steenkamp. Autor: Deaan Vivier/Reuters/Scanpix

Lõuna-Aafrika Vabariigi invasportlane Oscar Pistorius peab maksma oma tüdruksõbra Reeva Steenkampi tapmise eest, ütles naise isa kohtunikule.

Pistorius mõisteti süüdi Steenkampi mõrvas. Sel nädalal kuulutatakse aga välja karistus ja teda võib oodata vähemalt 15 aasta pikkune vangistus, vahendas BBC.

Reeva Steenkampi isa Barry palus kohtul avalikustada fotod oma tütre surnukehast, et inimesed näeksid tema haavu.

Ajakirjanike sõnul puhkes Barry Steenkamp nutma, kui ta ütles, et mõtleb oma tütrele "hommikul, päeval ja õhtul, igal tunnil".

73-aastane Steenkamp ütles Pretoria kohtus, et ta ei ole Pistoriusega ühenduses olnud, kuid märkis, et abikaasa June on suutnud sportlasele andestada.

"Sa pead aga mõistma, miks andestamine ei vabasta sind süüst, mille sa oled toime pannud," ütles ta.

Steenkamp rääkis kohtus ka seda, et on oma abikaasaga pärast tütre surma rahalistes raskustes. Nende majaomanik andis neile kaks nädalat pärast mõrva väljatõstmisteate. Seetõttu nõustusid nad igakuiste 425 dollari suuruste maksetega Pistoriuselt.

Steenkampi sõnul pidi see info olema salajane ning ta on pahane, et Pistoriuse esindajad selle kohtuprotsessi ajal välja tõid.

Kui Pistoriuse kaitsja Barry Roux Steenkampi kohtus küsitles, kinnitas mees, et nad keeldusid abikaasaga Pistoriusega kohtumast.

"See aeg tuleb ja siis ma soovin Oscariga rääkida," ütles ta.

Pistorius tappis Steenkampi 2013. aasta valentinipäeva varahommikul, kui tulistas neli korda läbi lukustatud vannitoaukse. Mehe sõnul uskus ta, et tulistab sissetungijat.

2014. aastal mõisteti ta süüdi tapmises ja vabastati koduaresti, kuid prokuröride edasikaebamise tulemusena muudeti süüdimõistmine mõrvaks.

Pistorius vabanes mullu oktoobris vanglast ning ta sai ülejäänu esialgsest karistusest kanda koduarestis oma onu valdustes.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.