Briti rahandusminister: Brexit tooks kaasa kärped ja maksutõusu ({{commentsTotal}})

EList lahkumise toetajad eile Sittingbourne'is. Autor: AFP/Scanpix

Suurbritannia rahandusminister George Osborne hoiatas, et kui valijad hääletavad referendumil Euroopa Liidust lahkumise poolt, tuleb avaliku sektori kulutusi kärpida ja makse tõsta, et tekkivat 30 miljardi naela suurust "musta auku" katta.

Osborne'i sõnul võidakse tõsta näiteks tulumaksu ja pärandimaksu, kärped puudutaksid aga politsei, transpordi ja kohalike omavalitsuste rahakotti, vahendas BBC.

Rahandusminister ja tema eelkäija lord Alistair Darling teatasid koos ajalehes The Times avaldatud artiklis, et kärbetest ei pääseks ka tervishoiu- ja haridussüsteem, kaitsekulutused ja korrakaitse.

Nende sõnul põhineb hinnang, et 15 miljardit naela tuleb saada maksutõusude ja 15 miljardit kärbete kaudu rahandusuuringute instituudi (IFS) prognoosil, kuidas EList lahkumine majandusele mõjuks. IFS on varem öelnud, et lahkumine tähendaks üht kuni kaht kärpeaastat.

Osborne ja Darling rõhutasid ajalehes, et EList eraldumine mõjuks majandusele šokina ja viiks Suurbritannia langusesse.

"Kantslerina oleks minu vastutus üritada riigi rahanduse stabiilsust taastada ja see tähendaks erakorralist eelarvet, kus peaksime makse tõstma ja kulusid kärpima," nentis Osborne.

Lord Darling ütles aga, et muretseb praegu tuleviku pärast rohkem kui 2008. aastal, mil riiki tabas finantskriis.

Suurbritannia ELi referendum toimub 23. juunil.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.