Briti rahandusminister: Brexit tooks kaasa kärped ja maksutõusu ({{commentsTotal}})

EList lahkumise toetajad eile Sittingbourne'is.
EList lahkumise toetajad eile Sittingbourne'is. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Suurbritannia rahandusminister George Osborne hoiatas, et kui valijad hääletavad referendumil Euroopa Liidust lahkumise poolt, tuleb avaliku sektori kulutusi kärpida ja makse tõsta, et tekkivat 30 miljardi naela suurust "musta auku" katta.

Osborne'i sõnul võidakse tõsta näiteks tulumaksu ja pärandimaksu, kärped puudutaksid aga politsei, transpordi ja kohalike omavalitsuste rahakotti, vahendas BBC.

Rahandusminister ja tema eelkäija lord Alistair Darling teatasid koos ajalehes The Times avaldatud artiklis, et kärbetest ei pääseks ka tervishoiu- ja haridussüsteem, kaitsekulutused ja korrakaitse.

Nende sõnul põhineb hinnang, et 15 miljardit naela tuleb saada maksutõusude ja 15 miljardit kärbete kaudu rahandusuuringute instituudi (IFS) prognoosil, kuidas EList lahkumine majandusele mõjuks. IFS on varem öelnud, et lahkumine tähendaks üht kuni kaht kärpeaastat.

Osborne ja Darling rõhutasid ajalehes, et EList eraldumine mõjuks majandusele šokina ja viiks Suurbritannia langusesse.

"Kantslerina oleks minu vastutus üritada riigi rahanduse stabiilsust taastada ja see tähendaks erakorralist eelarvet, kus peaksime makse tõstma ja kulusid kärpima," nentis Osborne.

Lord Darling ütles aga, et muretseb praegu tuleviku pärast rohkem kui 2008. aastal, mil riiki tabas finantskriis.

Suurbritannia ELi referendum toimub 23. juunil.

Toimetaja: Karin KoppelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics