Stubb ministriks ei hakka, vaid piirdub rahvasaadiku rolliga ({{commentsTotal}})

Alexander Stubb. Autor: Thierry Charlier/AFP/Scanpix

Soome rahandusministri ametist taanduv Koonderakonna eksjuht Alexander Stubb teatas, et partei uus juht Petteri Orpo on talle pakkunud üht teist ministriportfelli. Stubb kinnitas, et ei kavatse seda pakkumist vastu võtta.

"Ma olen tänulik, et Petteri on pakkunud mulle võimalust kuuluda tema ministrite meeskonda. Ma hindan seda kõrgelt. Samas ma tunnen, et aeg on suunata pilk tulevikku, seda nii erakonnal kui ka minul. Erakonna uus juht paneb kokku oma meeskonna. Kõigil on oma roll. Minu rolliks on toetada Petterit ja tema meeskonda taustal olles ja siis, kui minult seda palutakse. Ka minu roll kodus tugevneb, sest nagu ma lubasin - nüüd on aeg olla parem isa ja abikaasa," vahendas Stubbi erakonnakaaslastele saadetud kirja Verkkouutiset.

"Suvel üldiselt hetkeks puhatakse. Sügisel teenin ma kodumaad täiel rinnal Koonderakonna rahvasaadikuna parlamendis. Iga meie ühiselt veedetud hetk jääb alles. Ning ega need hetked pole läbi. Näeme varsti," lisas ta.

Esmaspäeval saab 48-aastane Stubbil täis 3000 järjestikud ministri ametis veedetud ööpäeva. Ta on olnud nii peaminister, rahandusminister, välisminister kui ka väliskaubanduse- ja Euroopa asjade minister. Euroopa Parlamendi saadik oli ta aastatel 2004-2008. Soome parlamendi liige on ta olnud 2011. aastast.

Soome Koonderakond valis laupäeval parteikongressil uueks esimeheks senise siseministri Petteri Orpo. Orpo edestas parteijuhi valimiste teises voorus senist esimeest, rahandusminister Alexander Stubbi. Orpo sai teises voorus 441 häält Stubbi 361 vastu.

Kuigi Soome valitsusse uusi ministrikohti ei teki, leiab peagi aset mõningane valitsusremont, mille raames võivad vahetuda koonderakondlastest ministrite isikud ja rollid. Hetkel on teada, et Orpo hakkab nüüd ise rahandusministriks, ülejäänud ministriportfellide asjus teeb erakond otsused järgmisel nädalal.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.