Stubb ministriks ei hakka, vaid piirdub rahvasaadiku rolliga ({{commentsTotal}})

Alexander Stubb.
Alexander Stubb. Autor/allikas: Thierry Charlier/AFP/Scanpix

Soome rahandusministri ametist taanduv Koonderakonna eksjuht Alexander Stubb teatas, et partei uus juht Petteri Orpo on talle pakkunud üht teist ministriportfelli. Stubb kinnitas, et ei kavatse seda pakkumist vastu võtta.

"Ma olen tänulik, et Petteri on pakkunud mulle võimalust kuuluda tema ministrite meeskonda. Ma hindan seda kõrgelt. Samas ma tunnen, et aeg on suunata pilk tulevikku, seda nii erakonnal kui ka minul. Erakonna uus juht paneb kokku oma meeskonna. Kõigil on oma roll. Minu rolliks on toetada Petterit ja tema meeskonda taustal olles ja siis, kui minult seda palutakse. Ka minu roll kodus tugevneb, sest nagu ma lubasin - nüüd on aeg olla parem isa ja abikaasa," vahendas Stubbi erakonnakaaslastele saadetud kirja Verkkouutiset.

"Suvel üldiselt hetkeks puhatakse. Sügisel teenin ma kodumaad täiel rinnal Koonderakonna rahvasaadikuna parlamendis. Iga meie ühiselt veedetud hetk jääb alles. Ning ega need hetked pole läbi. Näeme varsti," lisas ta.

Esmaspäeval saab 48-aastane Stubbil täis 3000 järjestikud ministri ametis veedetud ööpäeva. Ta on olnud nii peaminister, rahandusminister, välisminister kui ka väliskaubanduse- ja Euroopa asjade minister. Euroopa Parlamendi saadik oli ta aastatel 2004-2008. Soome parlamendi liige on ta olnud 2011. aastast.

Soome Koonderakond valis laupäeval parteikongressil uueks esimeheks senise siseministri Petteri Orpo. Orpo edestas parteijuhi valimiste teises voorus senist esimeest, rahandusminister Alexander Stubbi. Orpo sai teises voorus 441 häält Stubbi 361 vastu.

Kuigi Soome valitsusse uusi ministrikohti ei teki, leiab peagi aset mõningane valitsusremont, mille raames võivad vahetuda koonderakondlastest ministrite isikud ja rollid. Hetkel on teada, et Orpo hakkab nüüd ise rahandusministriks, ülejäänud ministriportfellide asjus teeb erakond otsused järgmisel nädalal.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics