Orlando lähistel käib klaperjaht väikelapse kaasa viinud alligaatorile ({{commentsTotal}})

Krokodill. Illustreeriv foto. Autor: Reuters/Scanpix
{{1465979699000 | amCalendar}}

Orlando lähistel ühes Walt Disney kuurorti laguunis otsitakse meeleheitlikult kaheaastast poissi, kes alligaatorirünnaku järel kadunuks jäi. Politsei sõnul pole kahtlust, et laps on surnud.

Orange'i maakonna šerif Jerry Deming rääkis CNNile, et laps sumas veepiiril, kui krokodill teda ründas. Isa läks vette ja üritas poega alligaatori haardest päästa, tema käsi sai veidi vigastada, kuid last tal kätte saada ei õnnestunud. Vette tormas last otsima ka tema ema.

Päästjad on last juba tunde otsinud, appi on võetud ka helikopterid ning enne ei kavatseta loobuda, kuni poiss leitakse. Tunnistajate sõnul on kohal vähemalt kümme päästeautot ja hulk päästepaate ning rand on külastajatele suletud.

"Kurb tõsiasi on see, et möödunud on mitu tundi ja ilmselt ei leia me elusat keha," nentis šerif varem.

15 tundi pärast õnnetust tõdes Deming, et pole kahtlustki, et poiss on surnud.

Ta lisas, et varem ei ole selles piirkonnas midagi taolist juhtunud. Demingi hinnangul oli krokodill ligi paar meetrit pikk, kuid täpselt pole seda teada.

Neljaliikmeline pere - vanemad, poeg ja nelja-aastane tütar - olid pärit Nebraskast ja saabusid pühapäeval Walt Disney kuurortisse Seven Seasi laguuni läheduses asuvasse hotelli puhkust veetma.

Laguuni ääres on šerifi sõnul ka ujumist keelav silt ja peale lapse ei olnud rünnaku ajal kedagi vees. Vesi ei ole ujumiseks ette nähtud ilmselt just alligaatorite tõttu, lisas ta.

"See on Florida ja alligaatorid veekogus ei ole siin harvad," sõnas Deming.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.