Berliin: Süüria territooriumil ei ole Saksa eriüksuslasi ({{commentsTotal}})

Saksamaa eriüksuslased NATO õppusel. Autor: AFP/Scanpix

Saksamaa kaitseministeerium lükkas tagasi Damaskuse väited, mille kohaselt tegutsevad Süüria põhjaosas Saksa relvajõudude eriüksuslased.

"Saksamaa eriüksusi Süürias ei ole. Selline süüdistus on vale," vahendas Reuters kaitseministeeriumi pressiesindaja sõnu.

Süüria välisministeerium teatas varem, et riigi territooriumil tegutsevad Saksa ja Prantsuse eriväed. Damaskuse hinnangul on tegu põhjendamatu agressiooni ning Süüria suveräänsuse rikkumisega, mis tuleb hukka mõista.

Saksamaa rahvasaadikud andsid eelmise aasta detsembris heakskiidu valitsuse plaanile, mis puudutab relvajõudude osalemist võitluses äärmusrühmituse ISIS vastu Süürias.

Ettepaneku kohaselt saadetakse piirkonda 6 Tornado sõjalennukit, mis hakkavad täitma luureülesandeid, üks Sachsen-klassi sõjalaev ja 1200 sõdurit. Saksa sõdurid otseses sõjategevuses siiski osalema ei hakka.

Saksamaa otsustas ISIS-e vastase võitlusega Süürias liituda pärast seda, kui Prantsusmaa president François Hollande tegi Euroopa partneritele vastava üleskutse.

ISIS-e vastasesse sõtta on Saksamaa juba varem panustanud sellega, et Iraagis koolitatakse kurdide omakaitsevägesid.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.