Berliin: Süüria territooriumil ei ole Saksa eriüksuslasi ({{commentsTotal}})

Saksamaa eriüksuslased NATO õppusel.
Saksamaa eriüksuslased NATO õppusel. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Saksamaa kaitseministeerium lükkas tagasi Damaskuse väited, mille kohaselt tegutsevad Süüria põhjaosas Saksa relvajõudude eriüksuslased.

"Saksamaa eriüksusi Süürias ei ole. Selline süüdistus on vale," vahendas Reuters kaitseministeeriumi pressiesindaja sõnu.

Süüria välisministeerium teatas varem, et riigi territooriumil tegutsevad Saksa ja Prantsuse eriväed. Damaskuse hinnangul on tegu põhjendamatu agressiooni ning Süüria suveräänsuse rikkumisega, mis tuleb hukka mõista.

Saksamaa rahvasaadikud andsid eelmise aasta detsembris heakskiidu valitsuse plaanile, mis puudutab relvajõudude osalemist võitluses äärmusrühmituse ISIS vastu Süürias.

Ettepaneku kohaselt saadetakse piirkonda 6 Tornado sõjalennukit, mis hakkavad täitma luureülesandeid, üks Sachsen-klassi sõjalaev ja 1200 sõdurit. Saksa sõdurid otseses sõjategevuses siiski osalema ei hakka.

Saksamaa otsustas ISIS-e vastase võitlusega Süürias liituda pärast seda, kui Prantsusmaa president François Hollande tegi Euroopa partneritele vastava üleskutse.

ISIS-e vastasesse sõtta on Saksamaa juba varem panustanud sellega, et Iraagis koolitatakse kurdide omakaitsevägesid.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics