Komisjon hakkab kaardistama lauluväljaku arendust ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsuse juurde moodustati ajutine komisjon Tallinna lauluväljakuga seotud vajalike arendustegevuste kaardistamiseks ja strateegia väljatöötamiseks.

Tallinna lauluväljaku arendamiseks võimaluste leidmine on pakiline küsimus, sest juba 2017. aastal toimub XII noorte laulupidu, 2018. aastal tähistab Eesti Vabariik oma 100. juubelit ning 2019. aastal saab laulupidude traditsioon 150 aastaseks.

Ajutine komisjon moodustatakse ülesandeg akaardistada Tallinna lauluväljakuga seotud vajalikud arendustegevused, määratleda prioriteedid, ühised huvid ning erinevate osapoolte võimalik panus Tallinna lauluväljaku kui laulupeotraditsiooni hoidmise seisukohalt võtmetähtsusega objekti arengusse, mille põhjal oleks võimalik töötada välja Tallinna lauluväljaku taristu arendamise strateegia.

Komisjoni töösse on kaasatud viie organisatsiooni esindajad, kes on kõik omal moel seotud laulupidude traditsiooni ja Tallinna lauluväljaku kui pidude toimumiskohaga: Tallinna linn, kultuuriministeerium, laulu-ja tantsupeo Sihtasutus, sihtasutus Tallinna Lauluväljak ja Eesti Kooriühing.

Komisjon peab esmase tegevuskava esitama linnavalitsusele hiljemalt 14. detsembriks.

Toimetaja: Priit LutsFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.