Euroopa Nõukogu hinnangul on inimõigused Poolas ohus ({{commentsTotal}})

Hiljutised muudatused Poola õigus- ja institutsionaalses raamistikus ohustavad inimõigusi ja õõnestavad õigusriigi põhimõtteid, teatas Euroopa Nõukogu inimõiguste volinik.

Nils Muiznieks kutsus Poola valitsust üles reforme muutma, vahendas Reuters.

"Seadusandjad ja valitsus peaksid kiiresti oma teed muutma," märkis Muiznieks pressiteates.

Volinik ütles, et ta on eriti mures konsitutsioonikohtu "pikaajalise halvatuse" pärast.

Poola valitsus vastas voliniku raportile, mis puudutab õigussüsteemi, ajakirjandusvabadust, naiste õigusi ja soolist võrdõiguslikkust, et see "pole sümmeetriline" ja on "selektiivne".

Euroopa Komisjon algatas jaanuaris uurimise selle kohta, kas Poola on rikkunud õigusriigi põhimõtteid, kui tegi ümberkorraldusi konstitutsioonikohtus. Kriitikute sõnul on see kohtusüsteemi halvanud.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.