Prantsusmaa saatis Venemaa ja Inglismaa fännide tõttu Lille'i suure hulga politseinikke ({{commentsTotal}})

Politseinikud Lille'is.
Politseinikud Lille'is. Autor/allikas: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix
{{1465997266000 | amCalendar}}

Tuhanded Venemaa ja Inglismaa jalgpallifännid saabusid täna Lille'i ning Prantsusmaa valitsus teatas, et ujutab linna seetõttu politseinikega üle.

Prantsusmaa püüab meeleheitlikult vältida vägivalda, mis puhkes laupäeval Marseille's Inglise-Vene jalgpallimängu eel, vahendas Reuters.

Lille'i võimud on seetõttu keelustanud alkoholi müügi ja avaliku tarbimise ning tugevdanud julgeolekut.

"Täna on meetmed väga lihtsad: ujutada avalik ruum politseinikega üle, nii et seal ei oleks ühelgi moel ruumi huligaansusteks," ütles spordiminister Patrick Kanner RTL-i raadiole.

Kuigi Venemaa ja Inglismaa meeskonnad omavahel Lille'is ei mängi, toimuvad nende järgmised matšid teineteisest vaid mõne kilomeetri kaugusel. Venemaa kohtub Slovakkiaga ning Inglismaa Lens'is Walesiga.

Pärast väiksemaid rüselusi Lille'i raudteejaama juures teisipäeva õhtul, oli Lille täna lõunani rahulik.

Politsei teatel on aga Lille'is ülekuulamiseks kinni peetud neli Vene jalgpallifänni. Kaks neist võeti kinni ööl vastu tänast - nad olid autos purjus ja neil olid relvad. Lille'i politseiallikas ütles, et relvadeks olid puupulgad.

Teised kaks võeti kinni teisipäeval Inglise fännidega kaklemise pärast.

Hiljem teatasid kohalikud võimud, et neli fänni saadetakse Prantsusmaalt välja.

Allika sõnul vahistati täna hommikul veel kolm jalgpallifänni, kuid nende rahvust ei ole avalikustatud.

Nii Venemaad kui ka Inglismaad on ähvardatud Euroopa meistrivõistlustelt välja heitmisega, kuna sajad fännid Marseille's kaklesid.

Vastupidiselt Marseille'le, kus fännid said alkoholi tarbida, ei saa nad seda kuni reedeni kehtestatud keelu tõttu teha Lille'is ja Lens'is. Neis paigus on baarid ja kohvikud suletud ning kauplusd ja tanklad ei tohi alkoholi müüa.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema