Prantsusmaa saatis Venemaa ja Inglismaa fännide tõttu Lille'i suure hulga politseinikke ({{commentsTotal}})

Politseinikud Lille'is. Autor: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix
{{1465997266000 | amCalendar}}

Tuhanded Venemaa ja Inglismaa jalgpallifännid saabusid täna Lille'i ning Prantsusmaa valitsus teatas, et ujutab linna seetõttu politseinikega üle.

Prantsusmaa püüab meeleheitlikult vältida vägivalda, mis puhkes laupäeval Marseille's Inglise-Vene jalgpallimängu eel, vahendas Reuters.

Lille'i võimud on seetõttu keelustanud alkoholi müügi ja avaliku tarbimise ning tugevdanud julgeolekut.

"Täna on meetmed väga lihtsad: ujutada avalik ruum politseinikega üle, nii et seal ei oleks ühelgi moel ruumi huligaansusteks," ütles spordiminister Patrick Kanner RTL-i raadiole.

Kuigi Venemaa ja Inglismaa meeskonnad omavahel Lille'is ei mängi, toimuvad nende järgmised matšid teineteisest vaid mõne kilomeetri kaugusel. Venemaa kohtub Slovakkiaga ning Inglismaa Lens'is Walesiga.

Pärast väiksemaid rüselusi Lille'i raudteejaama juures teisipäeva õhtul, oli Lille täna lõunani rahulik.

Politsei teatel on aga Lille'is ülekuulamiseks kinni peetud neli Vene jalgpallifänni. Kaks neist võeti kinni ööl vastu tänast - nad olid autos purjus ja neil olid relvad. Lille'i politseiallikas ütles, et relvadeks olid puupulgad.

Teised kaks võeti kinni teisipäeval Inglise fännidega kaklemise pärast.

Hiljem teatasid kohalikud võimud, et neli fänni saadetakse Prantsusmaalt välja.

Allika sõnul vahistati täna hommikul veel kolm jalgpallifänni, kuid nende rahvust ei ole avalikustatud.

Nii Venemaad kui ka Inglismaad on ähvardatud Euroopa meistrivõistlustelt välja heitmisega, kuna sajad fännid Marseille's kaklesid.

Vastupidiselt Marseille'le, kus fännid said alkoholi tarbida, ei saa nad seda kuni reedeni kehtestatud keelu tõttu teha Lille'is ja Lens'is. Neis paigus on baarid ja kohvikud suletud ning kauplusd ja tanklad ei tohi alkoholi müüa.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised