Vene admiral: NATO ohule vastame Musta mere laevastiku tugevdamisega ({{commentsTotal}})

Vene sõjalaevad Sevastopoli lähistel. Autor: TASS/Scanpix

Moskva vastab NATO sõjalise kohaloleku suurendamisele Mustal merel Vene Musta mere laevastiku tugevdamisega, ütles Interfaxile riigiduuma kaitsekomisjoni esimees, endine Musta mere laevastiku ülem admiral Vladimir Komojedov.

"Meie vastus nendele toimingutele on lihtne: me jätkame ja jätkame ka edaspidi ümberrelvastamiskava, Musta mere lavastikku saabuvad uued allveelaevad, saabus fregatt Admiral Grigorovitš, uue seeria esimene laev," ütles Komojedov.

NATO väejuhatus uurib võimalusi Musta mere piirkonnas kohaloleku tugevdamiseks, seejuures on allianss rakendanud selles suunas juba mitu meedet, ütles teisipäeval NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

"Me arutame Rumeenia pakkumist luua raamistik, staabistruktuur, brigaad NATO tegevuse tagamiseks selles piirkonnas," ütles peasekretär.

Komojedovi sõnul on aga Rumeenia nõrk lüli.

"Nagu näitab maailmasõdade kogemus, meeldib rumeenlastel võitjate poolele üle joosta. Nad panevad meelsasti välja oma diviisid, mis pöördumatult osutuvad pärast nõrgaks lüliks ja jooksevad võitjate poole üle," ütles Komojedov.

Duumakomisjoni esimehe sõnutsi rakendab Venemaa meetmeid enda ohutuse tagamiseks. "Arvan, neid tegelikke jõude on selleks piisavalt, et heidutada nende raambrigaadide kujuteldavat pealetungi," märkis ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.