Vene admiral: NATO ohule vastame Musta mere laevastiku tugevdamisega ({{commentsTotal}})

Vene sõjalaevad Sevastopoli lähistel.
Vene sõjalaevad Sevastopoli lähistel. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Moskva vastab NATO sõjalise kohaloleku suurendamisele Mustal merel Vene Musta mere laevastiku tugevdamisega, ütles Interfaxile riigiduuma kaitsekomisjoni esimees, endine Musta mere laevastiku ülem admiral Vladimir Komojedov.

"Meie vastus nendele toimingutele on lihtne: me jätkame ja jätkame ka edaspidi ümberrelvastamiskava, Musta mere lavastikku saabuvad uued allveelaevad, saabus fregatt Admiral Grigorovitš, uue seeria esimene laev," ütles Komojedov.

NATO väejuhatus uurib võimalusi Musta mere piirkonnas kohaloleku tugevdamiseks, seejuures on allianss rakendanud selles suunas juba mitu meedet, ütles teisipäeval NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

"Me arutame Rumeenia pakkumist luua raamistik, staabistruktuur, brigaad NATO tegevuse tagamiseks selles piirkonnas," ütles peasekretär.

Komojedovi sõnul on aga Rumeenia nõrk lüli.

"Nagu näitab maailmasõdade kogemus, meeldib rumeenlastel võitjate poolele üle joosta. Nad panevad meelsasti välja oma diviisid, mis pöördumatult osutuvad pärast nõrgaks lüliks ja jooksevad võitjate poole üle," ütles Komojedov.

Duumakomisjoni esimehe sõnutsi rakendab Venemaa meetmeid enda ohutuse tagamiseks. "Arvan, neid tegelikke jõude on selleks piisavalt, et heidutada nende raambrigaadide kujuteldavat pealetungi," märkis ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics