Brexiti toetajate Orlando-teemaline postitus tõi kaasa kriitikalaine ({{commentsTotal}})

Postitus, mis kriitika tõttu peagi maha võeti. Autor: Leave.EU/Twitter

Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust toetava liikumise Leave.EU ametlikul Twitteri-kontol avaldati esmaspäeval postitus, milles hoiatati, et kui britid liidus jätkavad, leiavad Ühendkuningriigis peagi aset sellised massitulistamised nagu eelnenud päeval USA-s Orlando linnas.

Ainult päev pärast traagilist rünnakut tehtud postitus mõisteti Briti avalikkuses kiirelt hukka ning umbes tunni aja jooksul võeti see maha, vahendas Reuters.

"Islamiäärmuslus on reaalne oht meie senisele eluviisile. Tegutse enne, kui me näeme peagi ka siin Orlando-stiilis metsikusi," kirjutati Leave.EU Twitteri-sissekandes.

"Kalašnikovi automaatide vaba liikumine Euroopas aitab terroriste. Hääleta 23. juunil suurema julgeoleku poolt," märgiti lisapostituses.

Twitteri-konto @LeaveEUOfficial on seotud veebilehega Leave.EU, mille tegevust rahastab Briti Iseseisvuspartei toetaja ja euroskeptikust suurärimees Arron Banks. Leave.EU kampaaniameeskonnalt ei õnnestunud ajakirjanikel posituse kohta ühtki kommentaari saada.

Peamine Euroopa Liidust lahkumist toetav liikumine Vote Leave distantseeris end Leave.EU tegevusest. Vote Leave'i liidrite hulka kuuluv endine Londoni linnapea Boris Johnson, et tema meeskonnal pole Leave-EU-ga mingit pistmist, ja tema arvates on äärmiselt oluline, et keegi ei üritaks Orlando massitulistamise abil poliitilist kapitali koguda. Johnsonit ennast aga kritiseeriti hiljuti selle eest, et ta võrdles Euroopa Liitu Natsi-Saksamaa juhi Adolf Hitleriga.

Mõlema seisukoha toetajate avaldused on enne 23. juuni referendumit üha teravamaks läinud ning arvamusküsitluste kohaselt on seis väga tasavägine.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.