Brexiti toetajate Orlando-teemaline postitus tõi kaasa kriitikalaine ({{commentsTotal}})

Postitus, mis kriitika tõttu peagi maha võeti.
Postitus, mis kriitika tõttu peagi maha võeti. Autor/allikas: Leave.EU/Twitter

Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust toetava liikumise Leave.EU ametlikul Twitteri-kontol avaldati esmaspäeval postitus, milles hoiatati, et kui britid liidus jätkavad, leiavad Ühendkuningriigis peagi aset sellised massitulistamised nagu eelnenud päeval USA-s Orlando linnas.

Ainult päev pärast traagilist rünnakut tehtud postitus mõisteti Briti avalikkuses kiirelt hukka ning umbes tunni aja jooksul võeti see maha, vahendas Reuters.

"Islamiäärmuslus on reaalne oht meie senisele eluviisile. Tegutse enne, kui me näeme peagi ka siin Orlando-stiilis metsikusi," kirjutati Leave.EU Twitteri-sissekandes.

"Kalašnikovi automaatide vaba liikumine Euroopas aitab terroriste. Hääleta 23. juunil suurema julgeoleku poolt," märgiti lisapostituses.

Twitteri-konto @LeaveEUOfficial on seotud veebilehega Leave.EU, mille tegevust rahastab Briti Iseseisvuspartei toetaja ja euroskeptikust suurärimees Arron Banks. Leave.EU kampaaniameeskonnalt ei õnnestunud ajakirjanikel posituse kohta ühtki kommentaari saada.

Peamine Euroopa Liidust lahkumist toetav liikumine Vote Leave distantseeris end Leave.EU tegevusest. Vote Leave'i liidrite hulka kuuluv endine Londoni linnapea Boris Johnson, et tema meeskonnal pole Leave-EU-ga mingit pistmist, ja tema arvates on äärmiselt oluline, et keegi ei üritaks Orlando massitulistamise abil poliitilist kapitali koguda. Johnsonit ennast aga kritiseeriti hiljuti selle eest, et ta võrdles Euroopa Liitu Natsi-Saksamaa juhi Adolf Hitleriga.

Mõlema seisukoha toetajate avaldused on enne 23. juuni referendumit üha teravamaks läinud ning arvamusküsitluste kohaselt on seis väga tasavägine.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics