Omavalitsusjuhtide ”presidendihääletuse” võitsid mittemugav Kaljurand ja rahustav Reps, sõdurkuningas Helme ja meeskonnamängija Nestor jäid viimasteks ({{commentsTotal}})

Mailis Repsi kõrval saavad ametlikeks presidendikandidaatideks ka Marina Kaljurand ja taamal seisev Mart Helme.
Mailis Repsi kõrval saavad ametlikeks presidendikandidaatideks ka Marina Kaljurand ja taamal seisev Mart Helme. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Täna toiminud presidendikandidaatide debatil valisid saalis publikuna viibinud omavalitsusjuhid ja volikogude liikmed 30 protsendiga antud häältest ”presidendiks” Marina Kaljuranna.

Kaljurand kirjeldas ennast kui mitte-mugavuspresidenti ja lubas, et ei ajaks taga odavat populaarsust põhiseaduse hinnaga. Ka leidis Kaljurand, et Eesti võõrkeelne elanikkond peab siin elades arvestama faktiga, et Eestis tuleb üles kasvada kakskeelsena ning pooldas haldusreformi.

Kaljurannale järgnes 2. kohal Mailis Reps 23 protsendiga saalis olnute häältest.

Reps lubas olla tasakaalustav, rahustavaid sõnumeid saatev ning kogukondi ühendav president. Haldusreformile oli ta järsult vastu, väites, et rahastamisküsimustes pole omavalitsustel mingit sõnaõigust.

Poliitiliselt eliidilt ootab Reps ausust ja läbipaistvust – kaasa arvatud oma koduerakonnalt Keskerakonnalt.

3. ja 4. kohta jagasid 15 protsendiga häältest kummalegi debatilt puudunud Siim Kallas ning Allar Jõks. Jõks keeldus end paigutamast teljele konservatiivne-liberaalne, öeldes, et president ei saa end siduda ühegi maailmavaatega.

Jõksi unistuste Eesti oleks vihaprii, selles vaadataks otsustes ka 10-20 aasta taha ning edasijõudmiseks ei peaks kuuluma era- ega perekonda. Haldusreformi Jõks pooldab põhjendusega, et selle eesmärk on parem avalik teenus.

10 protsendiga häältest 5. kohale jäänud Mart Helme nõustus debati moderaatorite temale kokku pandud loosungiga ”Vali Mart Helme – toon tagasi vana hea Pätsu aja!”, kuigi samas kritiseeris ta Konstantin Pätsu vabadussõjalaste liidu likvideerimise ning hääletu alistamise pärast.

Helme lubas olla ”president nagu sõdurkuningas”.

Viimaseks ehk 6. kohale jäänud Eiki Nestor kogus 7 protsenti häältest hoolimata sellest, et on oma loosungi kohaselt ”naeratav naabrimees”.

Haldusreformi meie praeguse demograafilise olukorra tõttu vältimatuks pidanud Nestor lubas president Toomas Hendrik Ilvesest erineda keelekasutuse ja hoiakute poolest ning olla ennemini meeskonnamängija kui ”kõva käsi”.

ERR.ee vahendas ja salvestas täna Harjumaa omavalitsuste Liidu ja Eesti maaomavalitsuste liidu korraldatud debati, kus astusid üles presidendiks pürgivad Mart Helme, Allar Jõks, Marina Kaljurand, Eiki Nestor ja Mailis Reps. Debatti modereerisid Tõnis Leht ja Erik Moora. Siim Kallas, kes algselt andis oma nõusoleku debatis osaleda, moderaatorite sõnul lõpuks selleks aega ei leidnud.

Debatti kuulama olid kutsutud linnade liidu ja kõigi maakondlike omavalitsusliitude liikmete esindajad. Seega oli auditooriumis suur osa potentsiaalseid presidendivalimiste valimiskogu liikmeid, kelle kätte otsus läheb juhul, kui riigikogus presidenti ära ei valita.

Toimetaja: Rain KooliPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics