Video: Pistorius pidi kohtus proteesjalgadeta käima ({{commentsTotal}})

Oscar Pistorius kohtusaalis jalaproteesideta. Autor: Alon Skuy/Reuters/Scanpix

Tüdruksõbra Reeva Steenkampi mõrvas süüdi mõistetud Oscar Pistorius pidi täna kohtus käima proteesjalgadeta. Sportlase karistus määratakse 6. juulil, teatas Lõuna-Aafrika Vabariigi kohtunik.

29-aastane paraolümpia kuldmedali võitja Pistorius seisab silmitsi vähemalt 15 aasta pikkuse vangistusega, vahendas Reuters.

Täna kõndis Pistorius kohtus ilma oma proteesjalgadeta, et näidata, kui haavatav ta ilma kunstjalgadeta on. Selle sammuga püüab sportlase kaitsemeeskond vältida talle pikaajalise vanglakaristuse määramist.

Pistoriuse jalad amputeeriti altpoolt põlve juba siis, kui ta oli laps.

Kaitsja Barry Roux palus kliendil kõndida kohtus oma jalgadel, et näidata raskusi, millega ta pidi toime tulema, kui sissetungija ohuga tegeles.

Pistorius eemaldas proteesid ja seisis umbes viis minutit kohtu kaamera ees, pühkides näolt pisaraid.

"Süüdistatav oli oma puude tõttu haavatav," ütles Roux, paludes Pistoriusele vabaduskaotuseta karistust, mis sisaldab ka ühiskondlikult kasulikku tööd.

Vastuseks palus prokurör Gerrie Nel kohtul näidata fotosid Steenkampi verisest kehast ja torsost.

Ohvri isa Barry Steenkamp ütles teisipäeval kohtus, et Pistorius peab maksma kuritöö eest ja palus kohtul näidata fotosid tema tütre surnukehast.

Pistorius tappis Reeva Steenkampi 2013. aasta valentinipäeva öösel, tulistades läbi vannitoaukse, kuna arvas enda sõnul, et tegemist oli sissetungijaga.

Prokuröri sõnul ei ole Pistorius näidanud, et oma tegu kahetseks.

 

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.