Venezuelas sai rahvarahutustes surma neli inimest ({{commentsTotal}})

Venezuelas sai teisipäeval ja kolmapäeval toiduainetenappuse tõttu puhkenud rahvarahutustes surma neli ja vigastada kümneid inimesi, vähemalt 400 inimest on vahistatud.

Hukkunute seas on 17-aastane nooruk, kes sai kuulitabamuse pähe riigi lääneosas asuvas Lagunilla linnas, kus sõjavägi üritas korda hoida. Sealsamas vahistati vähemalt 11 inimest.

Cumara linnas rüüstasid sajad inimesed toidukauplusi. Politsei üritas rahvahulka ohjeldada muu hulgas pisargaasiga. Cumara linnapea keelustas mootorrataste kasutamise 72 tunniks, sest rüüstamisel paistab just see sõiduvahend olevat saanud kõige populaarsemaks.

Pealinnas Caracases on rahvas sel nädalal kogunenud presidendipalee ette.

"Me tahame süüa ja mitte ainult mangosid!" karjusid inimesed.

Piim ja jahu on muutunud riigis defitsiidiks, kuid kohapeal kasvavaid puuvilju on endiselt vabalt saada.

Venezuela president Nicolás Maduro teatas teisipäeval, et ta tühistab erakorralise meetme, mille kohaselt oli avaliku sektori töötajatel ainult kahepäevane töönädal. Elektrienergia säästmise nimel käisid avaliku sektori töötajad tööl ainult esmaspäeviti ja teisipäeviti. Koolides taastatakse ühtlasi reedene õppetöö.

Venezuela on langenud majanduslikku katastroofi seoses naftahindade kukkumisega maailmaturul.

Venezuela saab 96 protsenti kaubandustuludest naftast, mistõttu ei ole riigil enam raha toidu, medikamentide ja teiste hädavajalike kaupade importimiseks välisriikidest.

Prognooside kohaselt ulatub Venezuela inflatsioon sel aastal 700 protsendini, seades ohtu Maduro ning sotsialistliku majandusmudeli, mille ta sai päranduseks oma eelkäijalt, 2013. aasta märtsis surnud Hugo Chávezilt.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.