Venezuelas sai rahvarahutustes surma neli inimest ({{commentsTotal}})

Venezuelas sai teisipäeval ja kolmapäeval toiduainetenappuse tõttu puhkenud rahvarahutustes surma neli ja vigastada kümneid inimesi, vähemalt 400 inimest on vahistatud.

Hukkunute seas on 17-aastane nooruk, kes sai kuulitabamuse pähe riigi lääneosas asuvas Lagunilla linnas, kus sõjavägi üritas korda hoida. Sealsamas vahistati vähemalt 11 inimest.

Cumara linnas rüüstasid sajad inimesed toidukauplusi. Politsei üritas rahvahulka ohjeldada muu hulgas pisargaasiga. Cumara linnapea keelustas mootorrataste kasutamise 72 tunniks, sest rüüstamisel paistab just see sõiduvahend olevat saanud kõige populaarsemaks.

Pealinnas Caracases on rahvas sel nädalal kogunenud presidendipalee ette.

"Me tahame süüa ja mitte ainult mangosid!" karjusid inimesed.

Piim ja jahu on muutunud riigis defitsiidiks, kuid kohapeal kasvavaid puuvilju on endiselt vabalt saada.

Venezuela president Nicolás Maduro teatas teisipäeval, et ta tühistab erakorralise meetme, mille kohaselt oli avaliku sektori töötajatel ainult kahepäevane töönädal. Elektrienergia säästmise nimel käisid avaliku sektori töötajad tööl ainult esmaspäeviti ja teisipäeviti. Koolides taastatakse ühtlasi reedene õppetöö.

Venezuela on langenud majanduslikku katastroofi seoses naftahindade kukkumisega maailmaturul.

Venezuela saab 96 protsenti kaubandustuludest naftast, mistõttu ei ole riigil enam raha toidu, medikamentide ja teiste hädavajalike kaupade importimiseks välisriikidest.

Prognooside kohaselt ulatub Venezuela inflatsioon sel aastal 700 protsendini, seades ohtu Maduro ning sotsialistliku majandusmudeli, mille ta sai päranduseks oma eelkäijalt, 2013. aasta märtsis surnud Hugo Chávezilt.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema