Eesti kaitsetööstusettevõtted näitavad nutikaid lahendusi Pariisi militaarmessil ({{commentsTotal}})

Eesti kaitsetööstusettevõtted osalevad sel nädalal Pariisis Euroopa olulisemal militaarmessil, kus Eesti kaitsevaldkonna ettevõtetel on võimalik tutvustada oma tehnoloogiaid ning sõlmida kokkuleppeid, mis avavad Eestis loodud tehnikale võimaluse pääseda välisturgudele.

Pariisi Eurosatory messil osaleb kokku pea 2000 ettevõtet 60-st riigist üle maailma ning Eesti 13-ne ettevõttega delegatsioon on suurem kui varasematel aastatel, vahendasid ERR-i teleuudised.

Eesti kaitsetööstuse liidu juhi Kuldar Väärsi sõnul paistab Eesti delegatsioon silma nutikate ja tarkade tootearendus lahendustega, mis on Eesti tööstus- ja ülikoolide teadusbaasile sobilikud.

"Neid tarku lahendusi otsitakse kaitsetööstuse maailmas järjest sagedamini. Tarku lahendusi otsitakse nii erinevate klientide ehk erinevate riikide armeede poolt kui ka suurkorporatsioonide ja muude partnerite poolt," selgitas Väärsi.

Eesti kaitsetööstusettevõte Milrem on militaarmessil esitlenud enda arendatud mehitamata sõidukit, mis koostöös kahe välismaise partneriga on saanud täiendusi, mis lubavad eestlaste sõidukit kasutada lahingtegevuses või lõhkekehade tuvastamises.

Toimetaja: Allan RajaveeLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.