Eesti kaitsetööstusettevõtted näitavad nutikaid lahendusi Pariisi militaarmessil ({{commentsTotal}})

Eesti kaitsetööstusettevõtted osalevad sel nädalal Pariisis Euroopa olulisemal militaarmessil, kus Eesti kaitsevaldkonna ettevõtetel on võimalik tutvustada oma tehnoloogiaid ning sõlmida kokkuleppeid, mis avavad Eestis loodud tehnikale võimaluse pääseda välisturgudele.

Pariisi Eurosatory messil osaleb kokku pea 2000 ettevõtet 60-st riigist üle maailma ning Eesti 13-ne ettevõttega delegatsioon on suurem kui varasematel aastatel, vahendasid ERR-i teleuudised.

Eesti kaitsetööstuse liidu juhi Kuldar Väärsi sõnul paistab Eesti delegatsioon silma nutikate ja tarkade tootearendus lahendustega, mis on Eesti tööstus- ja ülikoolide teadusbaasile sobilikud.

"Neid tarku lahendusi otsitakse kaitsetööstuse maailmas järjest sagedamini. Tarku lahendusi otsitakse nii erinevate klientide ehk erinevate riikide armeede poolt kui ka suurkorporatsioonide ja muude partnerite poolt," selgitas Väärsi.

Eesti kaitsetööstusettevõte Milrem on militaarmessil esitlenud enda arendatud mehitamata sõidukit, mis koostöös kahe välismaise partneriga on saanud täiendusi, mis lubavad eestlaste sõidukit kasutada lahingtegevuses või lõhkekehade tuvastamises.

Toimetaja: Allan RajaveeVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics