Keskerakondlastest saadikud avaldasid küüditamisavaldusele hääle andmata jätmise põhjuse ({{commentsTotal}})

Mihhail Stalnuhhin Autor: Siim Lõvi/ERR

Seitse Keskerakonna parlamendisaadikut põhjendasid, miks nad jätsid eile riigikogus juuniküüditamist puudutavale avaldusele oma hääle andmata.

Avalduse üle jätsid eile hääletamata Dmitri Dmitrijev, Olga Ivanova, Mihhail Korb, Valeri Korb, Martin Repinski, Mihhail Stalnuhhin ja Vladimir Velman.

Vladimir Velman, Dmitri Dmitrijev ja Mihhail Stalnuhhin põhjendasid hääletamata jätmist sellega, et riigikogu põhiseaduskomisjon ei olnud arvestanud ettepanekuga, lisada avaldusse see, et 1941. aastal sattusid küüditatute sekka peale eestlaste ka teised Eestis elavad rahvad, kirjutab Postimees.

Martin Repinski ja Olga Ivanova selgitasid, et nemad olid hääletamise ajal mujal.

Valeri Korbilt Postimees kommentaari ei saanud.

Mihhail Korb ütles venekeelsele Postimehele, et oluline on rakendada kõik jõupingutused selle nimel, et midagi sellist nagu küüditamine enam ei korduks ja keegi ei langeks enam poliitiliste ambitsioonide ohvriks.

Riigikogu võttis vastu avalduse, milles on öeldud, et riigikogu mälestab neid inimesi, kes 75 aastat tagasi vägivaldselt küüditati ning kellest paljud kaotasid oma pered ja elu.

Avalduse poolt hääletas 83 riigikogu liiget, vastu ei hääletanud keegi, kuid hääletama jättis seitse saadikut Keskerakonna fraktsioonist.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised