Opositsioon kevadistungjärgust: valitsus dikteerib riigikogu tööd ({{commentsTotal}})

Riigikogu
Riigikogu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tänasega tõmbab riigikogu joone alla kevadistungijärgule ja suundub suvepuhkusele. Opositsiooni hinnangul näitas kevadistungijärk, et riigikogus kompromissideks valmis ei olda ning seadusloomet dikteerib valitsus.

Riigikogu keskerakonna fraktsiooni juht Kadri Simson toob kevadistungijärgust kokkuvõtet tehes välja, et valitsuse otsustamatuse tõttu on parlamendisaadikute koormus olnud võrreldes varasemaga mõnevõrra väiksem, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Kevadistungjärgul on olnud palju seaduseelnõusid, mida riigikogu on oodanud, kuid valitsus pole omavahel suutnud kokkuleppida, kuid samas kõige mahukam vaidlusi tekitanud haldusreformi piire puudutava eelnõu, mis tekitas ka ööistungi, tuli just valitsusest," rääkis Simson.

Keskerakonna fraktsiooni esimees märkis, et valitsus lubas käesoleva aasta teiseks kvartaliks sisustada haldusreformi rakendusaktidega, kuid senimaani pole neid riigikogu menetlusse esitatud.

Helme: võeti vastu poliitilise võitluse mõttes tähtsaid seadusi

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni eesotsas seiseva Martin Helme sõnul võeti vastu rida Eesti elu põhjalikult mõjutavaid seadusi. EKRE hinnangul suunavad need Eesti elu aga valdavalt halvemuse suunas.

"Eelkõige räägin ma haldusreformist aga ka kahe tooli seadus on poliitilise võitluse mõttes väga oluline seadus," täpsustas Helme. Ta tõi esile ka "võitluse" kooseluseaduse rakendusaktide üle, kuid Helme hinnangul pole selles küsimuses midagi muutunud. "Meie oleme rahul selle olukorraga," lisas Helme.

Herkel: kompromissideks ruumi pole

Vabaerakonna fraktsiooni esimehe Andres Herkeli sõnul näitab kooseluseadusega patiseisu jõudmine seda, et riigikogus ei olda kompromissideks valmis. Herkeli sõnul võib täheldada veel teistki üldisemat arengut, mida illustreeris eriti ilmekalt haldusreformi ümber toimuv.

"Vabariigi valitsus dikteerib meile seadusandlust ja dikteerib sel moel, et ei lasta kaasa rääkida riigikogu opositsioonil ega mitte ka koalitsioonisaadikutel, kes tegid hulgaliselt ettepanekuid," nentis Herkel.

Kui haldusreformi ümber oleks toimunud sisuline diskussioon koos teise lugemise katkestamisega, siis poleks Herkeli väitel ööistungeid tulnud ja seadus oleks saanud iseenesest parem.

Toimetaja: Allan RajaveePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics