Opositsioon kevadistungjärgust: valitsus dikteerib riigikogu tööd ({{commentsTotal}})

Riigikogu Autor: Siim Lõvi /ERR

Tänasega tõmbab riigikogu joone alla kevadistungijärgule ja suundub suvepuhkusele. Opositsiooni hinnangul näitas kevadistungijärk, et riigikogus kompromissideks valmis ei olda ning seadusloomet dikteerib valitsus.

Riigikogu keskerakonna fraktsiooni juht Kadri Simson toob kevadistungijärgust kokkuvõtet tehes välja, et valitsuse otsustamatuse tõttu on parlamendisaadikute koormus olnud võrreldes varasemaga mõnevõrra väiksem, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Kevadistungjärgul on olnud palju seaduseelnõusid, mida riigikogu on oodanud, kuid valitsus pole omavahel suutnud kokkuleppida, kuid samas kõige mahukam vaidlusi tekitanud haldusreformi piire puudutava eelnõu, mis tekitas ka ööistungi, tuli just valitsusest," rääkis Simson.

Keskerakonna fraktsiooni esimees märkis, et valitsus lubas käesoleva aasta teiseks kvartaliks sisustada haldusreformi rakendusaktidega, kuid senimaani pole neid riigikogu menetlusse esitatud.

Helme: võeti vastu poliitilise võitluse mõttes tähtsaid seadusi

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni eesotsas seiseva Martin Helme sõnul võeti vastu rida Eesti elu põhjalikult mõjutavaid seadusi. EKRE hinnangul suunavad need Eesti elu aga valdavalt halvemuse suunas.

"Eelkõige räägin ma haldusreformist aga ka kahe tooli seadus on poliitilise võitluse mõttes väga oluline seadus," täpsustas Helme. Ta tõi esile ka "võitluse" kooseluseaduse rakendusaktide üle, kuid Helme hinnangul pole selles küsimuses midagi muutunud. "Meie oleme rahul selle olukorraga," lisas Helme.

Herkel: kompromissideks ruumi pole

Vabaerakonna fraktsiooni esimehe Andres Herkeli sõnul näitab kooseluseadusega patiseisu jõudmine seda, et riigikogus ei olda kompromissideks valmis. Herkeli sõnul võib täheldada veel teistki üldisemat arengut, mida illustreeris eriti ilmekalt haldusreformi ümber toimuv.

"Vabariigi valitsus dikteerib meile seadusandlust ja dikteerib sel moel, et ei lasta kaasa rääkida riigikogu opositsioonil ega mitte ka koalitsioonisaadikutel, kes tegid hulgaliselt ettepanekuid," nentis Herkel.

Kui haldusreformi ümber oleks toimunud sisuline diskussioon koos teise lugemise katkestamisega, siis poleks Herkeli väitel ööistungeid tulnud ja seadus oleks saanud iseenesest parem.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.