Kiri kolleegidele: Tiit Ojasoo astub teatrijuhi kohalt tagasi ({{commentsTotal}})

Tiit Ojasoo NO99 lavastuses
Tiit Ojasoo NO99 lavastuses "Ühtse Eesti suurkogu". Autor/allikas: ERR

Neljapäeva hommikul teatas Tiit Ojasoo oma kolleegidele tagasiastumisest teater NO99 juhi kohalt. Avaldame pöördumise täismahus.

Kallid kolleegid!

Minu veast alguse saanud protsess on hävitamas unikaalset kooslust, Teatrit NO99. Olen oma eksimust kahetsenud, vabandanud, vabandanud ja veelkord vabandanud, kuid ilmselgelt sellest ei piisa. Selleks, et säilitada seda kooslust, võimaldada neil erakordsetel inimestel edasi töötada, on ainuke väljapääs tekkinud olukorrast, et ma taandun.

Kahetsesin oma viga ja vabandasin asjaosaliste ees juba ammu enne meedia huviorbiiti sattumist. Etteheited, mis on tänaseks juurdunud, nagu oleksin ma püüdnud juhtumit pisendada, said alguse väärtõlgendusest, sest püüdsin oma esimestes avalikes pöördumistes öelda kõige olulisemat: vea tegin mina üksi, Teater NO99 kollektiiv ei ole sellega seotud.

Aitäh teatri nõukogule, kes on teatrit toetanud ja kes saavad teatrit suunata ja kaitsta ka edaspidi.

Me kõik teame, et teater ei moodustu ühest-kahest inimesest. Kõik, kes aastate jooksul on oma jõu ja usu andnud NO99 õitsengusse, on saanud lahutamatuks osaks sellest, mida me selle teatri loomingus kalliks peame. Häid truppe on igal pool, NO99 teeb unikaalseks sünergia, mille taastootmise valemit pole keegi suutnud kirja panna.

Oli õnn, et meil midagi sellist õnnestus, hoidkem siis oma õnne.

Tehke igat lavastust kui viimast, mängige igat etendust kui viimast, siis on lahkudes süda kerge.

Armastan teid, Tiit.

Toimetaja: Rain KooliMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema