Kiri kolleegidele: Tiit Ojasoo astub teatrijuhi kohalt tagasi ({{commentsTotal}})

Tiit Ojasoo NO99 lavastuses "Ühtse Eesti suurkogu". Autor: ERR

Neljapäeva hommikul teatas Tiit Ojasoo oma kolleegidele tagasiastumisest teater NO99 juhi kohalt. Avaldame pöördumise täismahus.

Kallid kolleegid!

Minu veast alguse saanud protsess on hävitamas unikaalset kooslust, Teatrit NO99. Olen oma eksimust kahetsenud, vabandanud, vabandanud ja veelkord vabandanud, kuid ilmselgelt sellest ei piisa. Selleks, et säilitada seda kooslust, võimaldada neil erakordsetel inimestel edasi töötada, on ainuke väljapääs tekkinud olukorrast, et ma taandun.

Kahetsesin oma viga ja vabandasin asjaosaliste ees juba ammu enne meedia huviorbiiti sattumist. Etteheited, mis on tänaseks juurdunud, nagu oleksin ma püüdnud juhtumit pisendada, said alguse väärtõlgendusest, sest püüdsin oma esimestes avalikes pöördumistes öelda kõige olulisemat: vea tegin mina üksi, Teater NO99 kollektiiv ei ole sellega seotud.

Aitäh teatri nõukogule, kes on teatrit toetanud ja kes saavad teatrit suunata ja kaitsta ka edaspidi.

Me kõik teame, et teater ei moodustu ühest-kahest inimesest. Kõik, kes aastate jooksul on oma jõu ja usu andnud NO99 õitsengusse, on saanud lahutamatuks osaks sellest, mida me selle teatri loomingus kalliks peame. Häid truppe on igal pool, NO99 teeb unikaalseks sünergia, mille taastootmise valemit pole keegi suutnud kirja panna.

Oli õnn, et meil midagi sellist õnnestus, hoidkem siis oma õnne.

Tehke igat lavastust kui viimast, mängige igat etendust kui viimast, siis on lahkudes süda kerge.

Armastan teid, Tiit.

Toimetaja: Rain KooliKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.