Ankara taotleb NATO Egeuse missiooni lõpetamist ({{commentsTotal}})

Smugeldajate kasutatud paat Egeuse meres asuva Lesbose saare rannal
Smugeldajate kasutatud paat Egeuse meres asuva Lesbose saare rannal Autor/allikas: Yannis Behrakis/Reuters/Scanpix

USA, Suurbritannia ja Saksamaa algatus laiendada NATO meremissiooni võitlemaks inimkaubandusega Egeuse merel on põrkunud Türgi vastuseisule. Türgi taotleb meremissiooni lõpetamist.

Kaitseorganisatsiooni sõjalaevad alustasid patrullimist Lesbose ja Chiose saare juures Egeuse mere põhjaosas nelja kuu eest vastavalt Saksamaa vahendatud lepingule ning äsja teatas USA, et missiooniga liitub veel üks laev, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Türgi on aga tõkestanud kavatsused laiendada missiooni lõuna poole Kosi ja Samose saare piirkonda. Ametlikult põhjendab Ankara oma blokeerimist tõigaga, et mõlema saare ümbrus on demilitariseeritud tsoon, kuid sellega Türgi enam ei piirdu, sest nõuab ka käimasoleva meremissiooni täielikku lõpetamist.

Türgi riigiametnikud on teiste NATO liikmesriikide kolleegidele rääkinud, et operatsioon on eesmärgi saavutanud, mistõttu tuleks see juba juulist alates lõpetada.

Türgist Kreekasse püüdlevate migrantide arv on võrreldes aasta algusega tõesti märkimisväärselt vähenenud ja seetõttu peaks NATO pöörduma Türgi hinnangul tagasi oma algse funktsiooni juurde ning tegelema oma liikmesriikide kaitsmisega algsete ohtude vastu.

Erdogan: Must meri on Venemaa järv

Türgi ja Rumeenia on kaks liikmesriiki, kelle arvates peaks kaitseorganisatsioon viima oma laevastiku hoopis Mustale merele, et seista seal vastu Vene ekspansionismile.

Türgi presidendi Recep Tyyip Erdogani sõnul on Venemaa muutnud Musta mere sisuliselt oma järveks. Erdogan ütles NATO peasekretärile Jens Stoltenbergile juba aprillis, et oma osa on selles NATO passiivsusel Musta mere piirkonnas.

NATO: missioon on tõhus

Teised NATO liikmed eeskätt USA, Ühendkuningriik ja Saksamaa tahavad Egeuse missiooni jätkumist väites, et ainult nii saab lahti migrante Aasiast Euroopasse smugeldavatest inimkaubitsejatest. Ühtlasi aitavat missioon ka Kreeka ja Türgi piirivalvel oma ülesandeid paremini täita.

Ka Stoltenbergi sõnul on Egeuse missioon tõhus ja peab seetõttu jätkuma. Lääne diplomaatide sõnul on Ankara jonn põhjustatud suuresti territoriaalsetest erimeelsustest Kreekaga.

Toimetaja: Allan RajaveeVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema