Väejooksus süüdistatud eksohvitseri õigeksmõistmine jõustus ({{commentsTotal}})

Autor: RIA Novosti/Scanpix

Riigikohus jättis eile muutmata eksohvitseri õigeksmõistmise omavolilises teenistuskohta ilmumata jätmises.

Riigikohus ei rahuldanud Põhja ringkonnaprokuröri Deniss Medvedevi kassatsioonkaebust ning jättis muutmata Talllinna ringkonnakohtu otsuse, millega mõisteti Janno remmelgas õigeks.

Prokurör taotles kaebuses Harju maakohtu ja Tallinna ringkonnakohtu otsuste tühistamist täies ulatuses ning uue otsusega Remmelgase süüdimõistmist omavoliliselt teenistuskohta ilmumata jätmises ning tema karistamist tingimisi 10 kuu pikkuse vangistusega ühe aasta ja kuu kuu pikkuse katseajaga.

Mullu 28. oktoobril mõistis maakohus Remmelgase õigeks, kuna leidis, et kaitseväeteenistusest vabastatud nooremleitnanti tegevuses puudus kuriteokoosseis. Tänavu 12. jaanuaril jättis maakohtu otsuse muutmata ka ringkonnakohus.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi ei ilmunud Remmelgas 2013. aasta 29. aprillist kuni 26. juunini tööle Kaitseliidu Tallinna maleva staapi ehk puudus süüdistuse kohaselt 58 päeva omavoliliselt teenistusest.

Remmelgas oli aga sama aasta 28. veebruaril Kaitseliidu ülemale esitanud avalduse teenistussuhte peatamiseks, kuid sama aasta 17. aprillil sai vastuse, et tema avaldust ei rahuldata.

Sama aasta 26. aprillil saatis Remmelgas ülemusele e-posti teel avalduse tema erakorraliselt tegevteenistusest vabastamiseks alates 28. aprillist.

Remmelgas soovis enda erakorralist teenistusest vabastamist, kuna ei olnud rahul üleviimisega kaitseväe luurepataljonist Kaitseliidu Tallinna maleva staapi.

Kaitsevägi seda taotlust ei rahuldanud ja Remmelgas vabastati kaitseväeteenistusest omal soovil 23. juulil 2013.

Kuna Remmelgas sel ajal teenistusse ei ilmunud, siis sai ta süüdistuse omavolilises väeosast lahkumises, kuid enda teada ei pidanudki ta teenistusse asuma, kuna oli selleks kõik vajalikud sammud teinud.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.