Väejooksus süüdistatud eksohvitseri õigeksmõistmine jõustus ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Riigikohus jättis eile muutmata eksohvitseri õigeksmõistmise omavolilises teenistuskohta ilmumata jätmises.

Riigikohus ei rahuldanud Põhja ringkonnaprokuröri Deniss Medvedevi kassatsioonkaebust ning jättis muutmata Talllinna ringkonnakohtu otsuse, millega mõisteti Janno remmelgas õigeks.

Prokurör taotles kaebuses Harju maakohtu ja Tallinna ringkonnakohtu otsuste tühistamist täies ulatuses ning uue otsusega Remmelgase süüdimõistmist omavoliliselt teenistuskohta ilmumata jätmises ning tema karistamist tingimisi 10 kuu pikkuse vangistusega ühe aasta ja kuu kuu pikkuse katseajaga.

Mullu 28. oktoobril mõistis maakohus Remmelgase õigeks, kuna leidis, et kaitseväeteenistusest vabastatud nooremleitnanti tegevuses puudus kuriteokoosseis. Tänavu 12. jaanuaril jättis maakohtu otsuse muutmata ka ringkonnakohus.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi ei ilmunud Remmelgas 2013. aasta 29. aprillist kuni 26. juunini tööle Kaitseliidu Tallinna maleva staapi ehk puudus süüdistuse kohaselt 58 päeva omavoliliselt teenistusest.

Remmelgas oli aga sama aasta 28. veebruaril Kaitseliidu ülemale esitanud avalduse teenistussuhte peatamiseks, kuid sama aasta 17. aprillil sai vastuse, et tema avaldust ei rahuldata.

Sama aasta 26. aprillil saatis Remmelgas ülemusele e-posti teel avalduse tema erakorraliselt tegevteenistusest vabastamiseks alates 28. aprillist.

Remmelgas soovis enda erakorralist teenistusest vabastamist, kuna ei olnud rahul üleviimisega kaitseväe luurepataljonist Kaitseliidu Tallinna maleva staapi.

Kaitsevägi seda taotlust ei rahuldanud ja Remmelgas vabastati kaitseväeteenistusest omal soovil 23. juulil 2013.

Kuna Remmelgas sel ajal teenistusse ei ilmunud, siis sai ta süüdistuse omavolilises väeosast lahkumises, kuid enda teada ei pidanudki ta teenistusse asuma, kuna oli selleks kõik vajalikud sammud teinud.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema