Elektriautode laadimisvõrgu tulevik on lahtine, võimalik on ka erastamine ({{commentsTotal}})

Elektriauto kiirlaadija Autor: Postimees/Scanpix

Elektriautode programm Elmo lõpeb järgmise aastaga ning edasine pole veel selge, kuid üheks võimalikuks variandiks on laadimisvõrgu erastamine.

"ELMO projekt lõpeb 2017. aastaga ja Kredex finantsasutusena ei ole pikas perspektiivis loogiline kiirlaadimisvõrgu omanik või haldaja," rääkis majandusministeeriumi avalike suhete juht Rasmus Ruuda Autolehele.

"Otsus, mis saab edasi alates 2018. aastast, tehakse selle aasta lõpus. Seega küsimus, kas võrk peaks jääma avalikuks teenuseks või võiks leida eraomaniku, on veel lahtine - analüüs käib," kinnitas ta.

"Igal juhul peab võrk suuremas osas praegusel kujul säilima, aga on võimalik, et osa laadijaid tõstetakse ümber sinna, kus on suurem nõudlus. Pikemas perspektiivis peaks lisanduma ka nn europistik ja laadimispunkte tuleb kindlasti juurde."

ELMO kiirlaadimisvõrgu ostmiseks ja haldamiseks korraldati 2011. aastal riigihange, mille võitis ABB. Hankeleping on sõlmitud 2017. aasta novembrini. ABB automaatikaprojektide äriüksuse juht Eestis Mart Tuuiling kinnitas, et ei ole võrgu võimalikku ostmist arutanud, kuid ta lisas samas, et sellise infrastruktuuri omamine ei kuulu ABB tegevusvaldkonda.

Toimetaja: Oliver KahuMerejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.