Plaanitav "suusavaheaeg" lükkab suvevaheaja alguse nädala võrra edasi ({{commentsTotal}})

Talvine ilm jätkub.
Talvine ilm jätkub. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Haridus- ja teadusministeerium soovib kehtestada senise nelja vaheaja asemel viis vaheaega. Ministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaare sõnul on muudatuse eesmärgiks ühtlasemalt jaotada kevadist õppekoormust, kuid lisanduv vaheaeg pikendaks kooliaastat ligi nädala võrra.

2012. aasta juulis tegi koolijuhtide ühendus haridusministeeriumile ettepaneku kehtestada õppekoormuse vähendamiseks viis vaheaega. Neli aastat hiljem on ministeeriumi laual eelnõu viienda vaheaja kehtestamiseks, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaare sõnul väsitab pikem kevadine õppeperiood õpilasi. "Veebruari lõpuks ei jaksa nad tegelikult õppeprotsessis osaleda nii nagu me tahaks, mistõttu mõistlik sinna (veebruari lõppu - toim.) tekitada üks vaheaeg juurde, et õpilased saaksid puhata ja panustada rohkem õppetöösse teistel aegadel," selgitas Käosaar eelnõu tausta.

Seda, et viienda vaheaja lisandumisel tuleks lühema perioodi jooksul rohkem õppida, Käosaare sõnul kartma ei pea. "Me ei vähenda õppepäevade arvu, vaid nihutame veidi õppegraafikut, mis aga ei tähenda õppemahu ega -koormuse kasvu," kinnitas üldharidusosakonna juhataja.

Paar aastat tagasi said koolid ja omavalitsused õiguse soovi korral kehtestada riiklikust süsteemist erinevaid vaheaegu. Nii on nelja aasta jooksul nn viie vaheaja süsteemi kasutanud näiteks Tartu Tamme Gümaasiumi ja Tartu Erakool.

Tartu Erakooli juhi Urmo Uibolehe sõnul on lisavaheaja mõju märgatav. "Viimase aasta jooksul pole ma statistiliselt võrdlednud tulemusi, kuid kahel esimesel aastal, kui me seda proovisime, siis võrdlesin õpilaste haigestumiste hulka ning võrdlusest selgus, et vahe oli märgatav, kuna aasta teises pooles õpilased tervemad ja õpetajate töörõõm on tänu lisavaheajale kasvanud," leidis Uiboleht.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul aitaks riiklikult kehtestatud lisavaheaeg ühtlustada praegust olukorda. "Just huvikoolid on pöördunud meie poole selles küsimuses, sest nemad tahavad planeerida üritusi traditsioonilistel koolivaheaegadel, aga kui need ajad pole samad, siis tekib küsimus, kuidas erinevate vaheaegadega toime tulla," märkis Raave.

Plaanide kohaselt jääks alates ülejärgmisest õppeaastast lisanduv viies "suusavaheaeg" veebruari lõppu. Uus paus õppetöös nihutaks kevadvaheaja aprilli lõppu ning suvevaheaja algust nädala võrra edasi juunikuu teise nädalasse.

Toimetaja: Allan RajaveeVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema