Reinsalu: pahatahtlikult maksejõetuse põhjustanud kurjategijad pääsevad liiga kergelt ({{commentsTotal}})

Urmas Reinsalu Autor: Postimees/Scanpix

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul plaanib tema juhitav ministeerium teha revisjoni maksejõetuse valdkonnas, kuna praegu pääsevad pahatahtlikult maksejõetuse põhjustanud ja rahasid kantivad majanduskurjategijaid liialt kergelt peitudes majandussurutise perioodil heaks kiidetud füüsilise isiku pankroti taha.

Reinsalu ütles valitsuse pressikonverentsil, et seoses uue korruptsioonivastse strateegia vastuvõtmisega plaanib justiitsministeerium teha revisjoni maksujõetuse valdkonnas. "Praegu pääsevad liiga kergelt pahatahtlikud tegelased, kes põhjustavad pahatahtlikke pankrotte ning kandivad rahasid ettevõtetest välja," leidis justiitsminister.

Majanduskriisi aastatel võeti vastu seadusmuudatus, mille kohaselt kestab füüsilise isiku pankrot kümme aastat. Reinsalu tõdes, et taolise eelnõu vastuvõtmine oli mõistetav, kuna toona jäid paljud süütud inimesed võlgade tõttu ilma oma kodudest ja kaotasid töö.

"Sellega anti heausksetele inimestele, kes olid sattunud rahalistesse raskustesse, võimalus alustada puhtalt lehelt, kuid samamoodi alandati seda piiri 30-lt aastalt 10-le ka nende isikute puhul, kes on sooritanud raske majanduskuriteo ning kellele on võlausaldajate või riigi ees suured kohustused üleval," möönis Reinsalu, kes tõi tuntumatest juhtumitest esile endise kultuurkapitali juhi Avo Viioli juhtumi.

Justiitsministri sõnul olid tollal antud muudatuse tegemisel liialt liberaalsed, mistõttu tuleb see süsteem nüüd üle vaadata. "Need inimesed, kes on kohtulikult süüdimõistetud pahatahtliku maksejõetuse tekitamises, ei tohiks pääseda 10 aastase pankrotitsükli abil," toonitas Reinsalu.

"Viimasel ajal on tulnud erasektorist signaale, et vara on kanditud kolmandate isikute nimele, kus see ootab 10 aasta lõppemist. Seadus ei peaks looma soodsamat või hubasemat keskkonda nendele, kes ausa mängu reegleid ei järgi," lisas minister.

Toimetaja: Allan RajaveeLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.