Reinsalu: pahatahtlikult maksejõetuse põhjustanud kurjategijad pääsevad liiga kergelt ({{commentsTotal}})

Urmas Reinsalu avaliku teabe piiramist ei toeta.
Urmas Reinsalu avaliku teabe piiramist ei toeta. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul plaanib tema juhitav ministeerium teha revisjoni maksejõetuse valdkonnas, kuna praegu pääsevad pahatahtlikult maksejõetuse põhjustanud ja rahasid kantivad majanduskurjategijaid liialt kergelt peitudes majandussurutise perioodil heaks kiidetud füüsilise isiku pankroti taha.

Reinsalu ütles valitsuse pressikonverentsil, et seoses uue korruptsioonivastse strateegia vastuvõtmisega plaanib justiitsministeerium teha revisjoni maksujõetuse valdkonnas. "Praegu pääsevad liiga kergelt pahatahtlikud tegelased, kes põhjustavad pahatahtlikke pankrotte ning kandivad rahasid ettevõtetest välja," leidis justiitsminister.

Majanduskriisi aastatel võeti vastu seadusmuudatus, mille kohaselt kestab füüsilise isiku pankrot kümme aastat. Reinsalu tõdes, et taolise eelnõu vastuvõtmine oli mõistetav, kuna toona jäid paljud süütud inimesed võlgade tõttu ilma oma kodudest ja kaotasid töö.

"Sellega anti heausksetele inimestele, kes olid sattunud rahalistesse raskustesse, võimalus alustada puhtalt lehelt, kuid samamoodi alandati seda piiri 30-lt aastalt 10-le ka nende isikute puhul, kes on sooritanud raske majanduskuriteo ning kellele on võlausaldajate või riigi ees suured kohustused üleval," möönis Reinsalu, kes tõi tuntumatest juhtumitest esile endise kultuurkapitali juhi Avo Viioli juhtumi.

Justiitsministri sõnul olid tollal antud muudatuse tegemisel liialt liberaalsed, mistõttu tuleb see süsteem nüüd üle vaadata. "Need inimesed, kes on kohtulikult süüdimõistetud pahatahtliku maksejõetuse tekitamises, ei tohiks pääseda 10 aastase pankrotitsükli abil," toonitas Reinsalu.

"Viimasel ajal on tulnud erasektorist signaale, et vara on kanditud kolmandate isikute nimele, kus see ootab 10 aasta lõppemist. Seadus ei peaks looma soodsamat või hubasemat keskkonda nendele, kes ausa mängu reegleid ei järgi," lisas minister.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema