Foto: Prints William poseeris geiajakirja esikaanel ({{commentsTotal}})

Prints William. Autor: AFP/Scanpix

Cambridge'i hertsogist prints Williamist sai esimene Briti kuningliku perekonna liige, kelle foto on geiajakirja esikaanel.

Suurbritannia troonipärilusjärjestuses oma isa prints Charlesi järel teisel kohal olev William võtab ajakirjale Attitude antud intervjuus sõna homofoobia vastu ning räägib ka teistel geikogukonda puudutavatel teemadel, vahendas ajaleht The Guardian.

Kaanefoto on teinud fotograaf Leigh Kelly ja sellel on kujutatud helesinist triiksärki kandev ning naeratav Cambridge'i hertsog. Foto juures on lause: "Teeme ajalugu, prints William kohtub Attitude'iga".

Mitmed eelmised esikaanel olnud kuulsused, nagu sportlane Tom Daley ja popstaar Harry Judd, on olnud palja ülekehaga, kuid mitmed teised tuntud inimesed, nagu näitleja Stephen Fry ja laulja Gary Barlow, on olnud riietatud nagu prints Williamgi.

Idee selliseks kaanefotoks tekkis siis, kui prints William pöördus Attitude'i poole sooviga, et väljaanne viiks ta kokku geikogukonna esindajatega, kellega prints saaks arutada homofoobiat ja viimasest tulenevaid mõjusid vaimsele tervisele. Nimelt juhivad prints William, tema abikaasa Cambridge'i hertsoginna Catherine ja vend prints William kampaaniat Heads Together, millega üritatakse muuta avalikkuse suhtumist psühhiaatriat puudutavatesse küsimustesse.

Prints Williami ema printsess Diana oli omal ajal AIDS-i vastase sihtasutuse (National AIDS Trust) patrooniks ning Diana foto oli pärast tema surma 1997. aastal ajakirja Gay Times esikaanel.

(Attitude/Reuters/Scanpix)

Toimetaja: Laur Viirand"Suud puhtaks": kuidas kaotada lähisuhtevägivald?

Lähisuhtevägivald. See on kõige varjatum vägivallavorm ja ühtlasi on see Eestis kõige levinum vägivallaliik. Miks on nii, et väga paljude jaoks meie seast on kodu kõige ohtlikum paik, küsis sellenädalane saade "Suud puhtaks".

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.