Foto: Prints William poseeris geiajakirja esikaanel ({{commentsTotal}})

Prints William.
Prints William. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Cambridge'i hertsogist prints Williamist sai esimene Briti kuningliku perekonna liige, kelle foto on geiajakirja esikaanel.

Suurbritannia troonipärilusjärjestuses oma isa prints Charlesi järel teisel kohal olev William võtab ajakirjale Attitude antud intervjuus sõna homofoobia vastu ning räägib ka teistel geikogukonda puudutavatel teemadel, vahendas ajaleht The Guardian.

Kaanefoto on teinud fotograaf Leigh Kelly ja sellel on kujutatud helesinist triiksärki kandev ning naeratav Cambridge'i hertsog. Foto juures on lause: "Teeme ajalugu, prints William kohtub Attitude'iga".

Mitmed eelmised esikaanel olnud kuulsused, nagu sportlane Tom Daley ja popstaar Harry Judd, on olnud palja ülekehaga, kuid mitmed teised tuntud inimesed, nagu näitleja Stephen Fry ja laulja Gary Barlow, on olnud riietatud nagu prints Williamgi.

Idee selliseks kaanefotoks tekkis siis, kui prints William pöördus Attitude'i poole sooviga, et väljaanne viiks ta kokku geikogukonna esindajatega, kellega prints saaks arutada homofoobiat ja viimasest tulenevaid mõjusid vaimsele tervisele. Nimelt juhivad prints William, tema abikaasa Cambridge'i hertsoginna Catherine ja vend prints William kampaaniat Heads Together, millega üritatakse muuta avalikkuse suhtumist psühhiaatriat puudutavatesse küsimustesse.

Prints Williami ema printsess Diana oli omal ajal AIDS-i vastase sihtasutuse (National AIDS Trust) patrooniks ning Diana foto oli pärast tema surma 1997. aastal ajakirja Gay Times esikaanel.

(Attitude/Reuters/Scanpix)

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema