Saadikud: koalitsiooni tervis võib sõltuda presidendivalimiste käigust ({{commentsTotal}})

SDE fraktsioonijuht Andres Anvelt leiab, et presidendivalimised võivad mõjutada keskpärase tervisega valitsuskoalitsiooni mitmes suunas. Reformierakondlase Valdo Randpere hinnangul on samas koalitsiooni tervis suurepärane ja presidendivalimised sellele mingit mõju ei avalda.

"Ütleme ausalt, et tervis on keskpärane. Suvi ja sügis peaks tulema poliitiliselt huvitavad. Ma arvan, et siin isegi tervises ei ole küsimus, küsimus on selles, kuidas hakkavad toimuma presidendivalimiste otsused. Ja need võivad mõjutada ka väga palju koalitsiooni tervist nii ühes kui ka teises suunas," ütles Anvelt neljapäeval ERR-i uudisteportaalile.

"Optimistina ma tahaksin näga sellist Eestit, kus valitsus püsib valimistest valimisteni. Aga realistina ma tean, et seda ei olegi kunagi juhtunud," lausus Anvelt.

Seevastu Valdo Randpere hinnangul ei mõjuta presidendivalimised koalitsiooni tervist mitte kuidagi. "Minu arvates valitsuskoalitsiooni tervis on väga hea. Esialgsetest lastehaigustest on üle saadud ja selle valitsuse puhul on kõige tähelepanuväärsem see, et ta on ära teinud päris palju väga suuri asju, näiteks haldusreform," sõnas ta.

Randpere sõnul ei panda suuri asju tähele ning avalikkuse rahulolematus käib rohkem pisiasjade üle.

IRL-i fraktsiooni esimees Priit Sibul samuti põhjust valitsuse lagunemiseks ei näe. Tema hinnangul on tähtsad asjad ära tehtud. "Ma arvan, et väikeseid eriarvamusi on olnud, aga suured ja kokkulepitud asjad on tehtud. Vaatame haldusreformi, mis sai vastu võetud, või erakooliseadust, mis tekitas pool aastat erinevaid pingeid. Koalitsioonis, kus on erinevaid ideoloogiaid kandvad erakonnad, on ikka erimeelsusi. Ma ei näe küll põhjust valitsuse lagunemiseks praegu," lausus Sibul.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ennustas, et koalitsioonile saab saatuslikuks otsustamatus. "Väga paljudes olulistes küsimustes ei juleta teha lõplikku otsust. See tegelikult mõjutab Eesti igapäevast elu. Kui valitsus hulbib, siis ka majanduskeskkond ei saa paraneda."

"Tavaliselt on valitsus lagunenud mõne tõsise tagasilöögi tõttu valimistel või Reformierakonna initsiatiivil, kus enne olulisi valimisi tahetakse ennast niiöelda uude pakendisse pakkida. Kui valitsusest väsivad ära IRL ja sotsid, kelle toetus langeb kivina, siis võib see juhtuda juba käesoleval aastal. Kui see on Reformierakonna poliittehnoloogia, siis juhtub see järgmisel aastal," lisas Simson.

EKRE saadik Henn Põlluaas märkis, et vastuolud peegelduvad reitingutes ja erakondade endi lõhedes. "Kui nüüd tervisest rääkida, siis kõrvalt vaadates on selgelt näha, et vastuolud on erinevate koalitsioonipartnerite seas üsna suured, erinevates küsimustes ollakse täiesti radikaalsetel seisukohtadel ja ka koalitsioonierakondades endis on lõhed, vastuolud ja erinevad leerid. Nii et tervist just väga heaks ei peaks," ütles Põlluaas.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel peab valitsuskoalitsiooni tervist heitlikuks. Tema hinnangul varjutab seda kindlasti ka presidendivalimiste küsimus.

"Kui vaadata tagasi sellele hooajale, siis me näeme seda, et mõistlikke kompromisse väga ei otsita. Endiselt on selline lähenemine, et seadusloome peab valmima valitsuses," hindas Herkel ja lisas, et koalitsioonis ei arvestata isegi partnerite huvisid.

Riigikogu pidas neljapäeval selle kevade viimase korralise istungi. Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.