Saadikud: koalitsiooni tervis võib sõltuda presidendivalimiste käigust ({{commentsTotal}})

SDE fraktsioonijuht Andres Anvelt leiab, et presidendivalimised võivad mõjutada keskpärase tervisega valitsuskoalitsiooni mitmes suunas. Reformierakondlase Valdo Randpere hinnangul on samas koalitsiooni tervis suurepärane ja presidendivalimised sellele mingit mõju ei avalda.

"Ütleme ausalt, et tervis on keskpärane. Suvi ja sügis peaks tulema poliitiliselt huvitavad. Ma arvan, et siin isegi tervises ei ole küsimus, küsimus on selles, kuidas hakkavad toimuma presidendivalimiste otsused. Ja need võivad mõjutada ka väga palju koalitsiooni tervist nii ühes kui ka teises suunas," ütles Anvelt neljapäeval ERR-i uudisteportaalile.

"Optimistina ma tahaksin näga sellist Eestit, kus valitsus püsib valimistest valimisteni. Aga realistina ma tean, et seda ei olegi kunagi juhtunud," lausus Anvelt.

Seevastu Valdo Randpere hinnangul ei mõjuta presidendivalimised koalitsiooni tervist mitte kuidagi. "Minu arvates valitsuskoalitsiooni tervis on väga hea. Esialgsetest lastehaigustest on üle saadud ja selle valitsuse puhul on kõige tähelepanuväärsem see, et ta on ära teinud päris palju väga suuri asju, näiteks haldusreform," sõnas ta.

Randpere sõnul ei panda suuri asju tähele ning avalikkuse rahulolematus käib rohkem pisiasjade üle.

IRL-i fraktsiooni esimees Priit Sibul samuti põhjust valitsuse lagunemiseks ei näe. Tema hinnangul on tähtsad asjad ära tehtud. "Ma arvan, et väikeseid eriarvamusi on olnud, aga suured ja kokkulepitud asjad on tehtud. Vaatame haldusreformi, mis sai vastu võetud, või erakooliseadust, mis tekitas pool aastat erinevaid pingeid. Koalitsioonis, kus on erinevaid ideoloogiaid kandvad erakonnad, on ikka erimeelsusi. Ma ei näe küll põhjust valitsuse lagunemiseks praegu," lausus Sibul.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ennustas, et koalitsioonile saab saatuslikuks otsustamatus. "Väga paljudes olulistes küsimustes ei juleta teha lõplikku otsust. See tegelikult mõjutab Eesti igapäevast elu. Kui valitsus hulbib, siis ka majanduskeskkond ei saa paraneda."

"Tavaliselt on valitsus lagunenud mõne tõsise tagasilöögi tõttu valimistel või Reformierakonna initsiatiivil, kus enne olulisi valimisi tahetakse ennast niiöelda uude pakendisse pakkida. Kui valitsusest väsivad ära IRL ja sotsid, kelle toetus langeb kivina, siis võib see juhtuda juba käesoleval aastal. Kui see on Reformierakonna poliittehnoloogia, siis juhtub see järgmisel aastal," lisas Simson.

EKRE saadik Henn Põlluaas märkis, et vastuolud peegelduvad reitingutes ja erakondade endi lõhedes. "Kui nüüd tervisest rääkida, siis kõrvalt vaadates on selgelt näha, et vastuolud on erinevate koalitsioonipartnerite seas üsna suured, erinevates küsimustes ollakse täiesti radikaalsetel seisukohtadel ja ka koalitsioonierakondades endis on lõhed, vastuolud ja erinevad leerid. Nii et tervist just väga heaks ei peaks," ütles Põlluaas.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel peab valitsuskoalitsiooni tervist heitlikuks. Tema hinnangul varjutab seda kindlasti ka presidendivalimiste küsimus.

"Kui vaadata tagasi sellele hooajale, siis me näeme seda, et mõistlikke kompromisse väga ei otsita. Endiselt on selline lähenemine, et seadusloome peab valmima valitsuses," hindas Herkel ja lisas, et koalitsioonis ei arvestata isegi partnerite huvisid.

Riigikogu pidas neljapäeval selle kevade viimase korralise istungi. Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics