Euroopa Komisjon on Leedo kaebuse parvlaevahanke kohta kätte saanud ({{commentsTotal}})

Vjatšeslav Leedo Autor: Postimees/Scanpix

Euroopa Komisjon on saanuud kätte Vjatšeslav Leedole kuuluva Väinamere Liinid OÜ kaebuse seoses võimaliku riigiabiga parvlaevahankes.

"Komisjon on kaebuse kätte saanud ja annab sellele hinnangu," ütles Euroopa Komisjoni konkurentsi osakonna kõneisik Ricardo Cardoso BNS-ile.

Kolmapäeval ütles Väinamere Liinid OÜ juhatuse liige Tõnis Rihvk, et ettevõte on esitanud Euroopa Komisjonile kaebuse seoses keelatud riigiabi andmisega parvlaevahanke korraldamisega mandri ja suursaarte vahelise laevaühenduse pidamisega.

Majandusminister Kristen Michali hinnangul ei ole tõenäoline, et kaebus edukaks osutub. "Üheski kohtuastmes riigikohtuni välja ei ole Väinamere Liine saatnud edu. Ei ole põhjust arvata, et kaebuses Euroopa Komisjonile tuleks välja uusi argumente, mis seaks kahtluse alla juba jõustunud kohtuotsuste õiguspärasuse."

Varasemalt on Leedo öelnud, et kui Euroopa Komisjon leiab menetluse käigus, et Eesti on parvlaeva hankes eksinud, siis esitab ta omakorda riigi vastu nõude summas 97-98 miljonit eurot.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.