Euroopa Komisjon on Leedo kaebuse parvlaevahanke kohta kätte saanud ({{commentsTotal}})

Vjatšeslav Leedo
Vjatšeslav Leedo Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Euroopa Komisjon on saanuud kätte Vjatšeslav Leedole kuuluva Väinamere Liinid OÜ kaebuse seoses võimaliku riigiabiga parvlaevahankes.

"Komisjon on kaebuse kätte saanud ja annab sellele hinnangu," ütles Euroopa Komisjoni konkurentsi osakonna kõneisik Ricardo Cardoso BNS-ile.

Kolmapäeval ütles Väinamere Liinid OÜ juhatuse liige Tõnis Rihvk, et ettevõte on esitanud Euroopa Komisjonile kaebuse seoses keelatud riigiabi andmisega parvlaevahanke korraldamisega mandri ja suursaarte vahelise laevaühenduse pidamisega.

Majandusminister Kristen Michali hinnangul ei ole tõenäoline, et kaebus edukaks osutub. "Üheski kohtuastmes riigikohtuni välja ei ole Väinamere Liine saatnud edu. Ei ole põhjust arvata, et kaebuses Euroopa Komisjonile tuleks välja uusi argumente, mis seaks kahtluse alla juba jõustunud kohtuotsuste õiguspärasuse."

Varasemalt on Leedo öelnud, et kui Euroopa Komisjon leiab menetluse käigus, et Eesti on parvlaeva hankes eksinud, siis esitab ta omakorda riigi vastu nõude summas 97-98 miljonit eurot.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics