Juncker õigustas oma Venemaa-visiiti, sanktsioonide kaotamise eelduseks on Minski leppe täitmine ({{commentsTotal}})

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker 16. juunil Peterburis.
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker 16. juunil Peterburis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kaitses oma otsust osaleda täna alanud majandusfoorumil Peterburis ja märkis, et hoolimata Ukraina kriisiga seotud erimeelsustest on mõistlik dialoog Venemaaga elus hoida.

Juncker tunnistas, et mõned inimesed ei kiida heaks tema visiiti ajal, mil kehtivad Euroopa Liidu Venemaa-vastased sanktsioonid, kuid ta peab oma otsust siiski õigeks, vahendas Reuters.

Komisjoni president avaldas lootust, et tal õnnestub Venemaa presidendi Vladimir Putiniga vestelda otsekoheselt ja mitmel erineval teemal.

"Meil ei saa olla illusioone nende probleemide suhtes, mis meie suhteid praegu takistavad. Need probleemid eksisteerivad. Oleks mõttetu, isegi ohtlik neid ignoreerida. Me peame nendega kiiremas korras tegelema," selgitas Juncker.

Ta rõhutas, et Krimmi poolsaare annekteerimine Venemaa poolt ning konflikt Ida-Ukrainas on EL-i suhted venemaaga tõsiselt proovile pannud.

"Venemaa tegevus on raputanud Euroopa julgeoleku põhiprintsiipe. Suveräänsus, sõjalise jõu kasutamisest hoidumine, territoriaalne terviklikkus on olulised. Neid ei saa ignoreerida," lausus Juncker.

Sanktsioonidest loobumise eelduseks on Minski leppe täielik rakendamine

AFP teatel rõhutas Juncker ka seda, et ainus viis, kuidas Euroopa Liit Venemaa-vastastest sanktsioonidest loobuks, on Minski leppe tingimuste täielik rakendamine Kremli poolt.

"Järgmine samm on selge, leppe täielik rakendamine - ei vähem ega rohkem. See on ainus viis, kuidas meie suhtlust alustada, ja ainus viis, kuidas paika pandud sanktsioone kaotada," sõnas ta.

Junckeri ja Putini kohtumine leiab aset ajal, mil Euroopa Liit peab tegema otsuse Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide jätkamise asjus. Hetkel jõus olevad majandussanktsioonid kehtivad juuli lõpuni. Diplomaatiliste allikate sõnul tehakse pikendamise otsus varsti, enne juuni lõpus toimuvat Ülemkogu.

Toimetaja: Laur ViirandRail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.
Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Joachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondisJoachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondis
TÄNA OTSE | Löw jahib Tšiili vastu sajandat võitu Saksamaa juhendajana

Teises tänases kohtumises ristavad maailmajagude karikaturniiril sarved avavoorus võidukad olnud Saksamaa ja Tšiili. Otseülekanne algab ETV2 eetris kell 20.50. Kommentaatorid Kristjan Kalkun ja Mihkel Uiboleht, stuudios Tarmo Tiisler.

Jaanituli.Jaanituli.
Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.
Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Tallinna tehnikaülikooli peahoone.Tallinna tehnikaülikooli peahoone.
Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Nii Tallinna tehnikaülikool, maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
Regula Paljassaare sadamas.Regula Paljassaare sadamas.
Parvlaev Regula taastusremont sai valmis

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema