Juncker õigustas oma Venemaa-visiiti, sanktsioonide kaotamise eelduseks on Minski leppe täitmine ({{commentsTotal}})

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker 16. juunil Peterburis. Autor: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kaitses oma otsust osaleda täna alanud majandusfoorumil Peterburis ja märkis, et hoolimata Ukraina kriisiga seotud erimeelsustest on mõistlik dialoog Venemaaga elus hoida.

Juncker tunnistas, et mõned inimesed ei kiida heaks tema visiiti ajal, mil kehtivad Euroopa Liidu Venemaa-vastased sanktsioonid, kuid ta peab oma otsust siiski õigeks, vahendas Reuters.

Komisjoni president avaldas lootust, et tal õnnestub Venemaa presidendi Vladimir Putiniga vestelda otsekoheselt ja mitmel erineval teemal.

"Meil ei saa olla illusioone nende probleemide suhtes, mis meie suhteid praegu takistavad. Need probleemid eksisteerivad. Oleks mõttetu, isegi ohtlik neid ignoreerida. Me peame nendega kiiremas korras tegelema," selgitas Juncker.

Ta rõhutas, et Krimmi poolsaare annekteerimine Venemaa poolt ning konflikt Ida-Ukrainas on EL-i suhted venemaaga tõsiselt proovile pannud.

"Venemaa tegevus on raputanud Euroopa julgeoleku põhiprintsiipe. Suveräänsus, sõjalise jõu kasutamisest hoidumine, territoriaalne terviklikkus on olulised. Neid ei saa ignoreerida," lausus Juncker.

Sanktsioonidest loobumise eelduseks on Minski leppe täielik rakendamine

AFP teatel rõhutas Juncker ka seda, et ainus viis, kuidas Euroopa Liit Venemaa-vastastest sanktsioonidest loobuks, on Minski leppe tingimuste täielik rakendamine Kremli poolt.

"Järgmine samm on selge, leppe täielik rakendamine - ei vähem ega rohkem. See on ainus viis, kuidas meie suhtlust alustada, ja ainus viis, kuidas paika pandud sanktsioone kaotada," sõnas ta.

Junckeri ja Putini kohtumine leiab aset ajal, mil Euroopa Liit peab tegema otsuse Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide jätkamise asjus. Hetkel jõus olevad majandussanktsioonid kehtivad juuli lõpuni. Diplomaatiliste allikate sõnul tehakse pikendamise otsus varsti, enne juuni lõpus toimuvat Ülemkogu.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.