Seli: usaldasin sadamajuhte, kuid ei kontrollinud ({{commentsTotal}})

Neinar Seli
Neinar Seli Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Üheksa aastat Tallinna Sadama nõukogu juhtinud Neinar Seli hindab enda möödalaskmiseks seda, et usaldas sadamajuhte, kuid ei kontrollinud neid.

"Minu juhtimisstiil on: usalda ja kontrolli. Usaldasin inimesi, ilmselt kontrollisin vähe. Või ei kontrollinud õigemini üldse," tunnistas Seli Vikerraadio saatele "Reporteritund".

"Loomulikult pean ma endale tuhka pähe raputama. /.../ See on õppetund. See on kõige karmim karistus mulle, et usaldust on kuritarvitatud. Siin ma tunnistan oma apsu selle koha pealt," rääkis ta.

Seli kinnitas, et on ka enda ettevõttes sisekontrolliprotsesse muutnud.

Seli lisas, et Tallinna Sadamast rääkides on ebaõiglaselt mööda vaadatud ettevõtte headest majandustulemustest. "Ma tuletan meelde, et mis juhtus alates 2007. aastast, mida me ju mäletame väga selgelt aprillisündmustega. Pärast seda, kui Tallinna Sadam hakkas saama järjest vähem Venemaa poole pealt kaupa," ütles ta.

"Vaadake nüüd neid majandustulemusi, mis ka kriisiaastatel olid. /.../ Need sajad miljonid, mis me teenisime sadamale kasumit, mis läks riigile dividendideks. Arvud räägivad iseenda eest, aga nendel ei ole mitte kordagi keegi veel peatunud."

Sel nädalal avaldatud riigikogu uurimiskomisjoni lõpparuandes kirjeldatakse, kuidas IRL-i majandusminister Juhan Parts ja reformierakondlasest nõukogu esimees Seli ei saanud omavahel läbi ning sellesse takerdusid ka ettevõtet puudutavad otsused.

Seli oli Tallinna Sadama nõukogu esimees aastail 2005-2014. Nõukogust lahkus ta seoses Harju maakohtu süüdimõistva otsusega. Eelmisel aastal jättis ka riigikohus Seli süüdi toimingupiirangu rikkumises.

Seli, kes oli nii Tallinna Sadama nõukogu esimees kui ka Eesti Olümpiakomitee president, hääletas 2013. aasta oktoobri lõpus Tallinna Sadama nõukogu koosolekul otsuse poolt maksta Eesti Olümpiakomiteele 250 000 eurot toetust.

Kuula Seli intervjuud eilses "Reporteritunnis" alates 37. minutist:

Toimetaja: Oliver KahuMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema