Seli: usaldasin sadamajuhte, kuid ei kontrollinud ({{commentsTotal}})

Neinar Seli Autor: Siim Lõvi /ERR

Üheksa aastat Tallinna Sadama nõukogu juhtinud Neinar Seli hindab enda möödalaskmiseks seda, et usaldas sadamajuhte, kuid ei kontrollinud neid.

"Minu juhtimisstiil on: usalda ja kontrolli. Usaldasin inimesi, ilmselt kontrollisin vähe. Või ei kontrollinud õigemini üldse," tunnistas Seli Vikerraadio saatele "Reporteritund".

"Loomulikult pean ma endale tuhka pähe raputama. /.../ See on õppetund. See on kõige karmim karistus mulle, et usaldust on kuritarvitatud. Siin ma tunnistan oma apsu selle koha pealt," rääkis ta.

Seli kinnitas, et on ka enda ettevõttes sisekontrolliprotsesse muutnud.

Seli lisas, et Tallinna Sadamast rääkides on ebaõiglaselt mööda vaadatud ettevõtte headest majandustulemustest. "Ma tuletan meelde, et mis juhtus alates 2007. aastast, mida me ju mäletame väga selgelt aprillisündmustega. Pärast seda, kui Tallinna Sadam hakkas saama järjest vähem Venemaa poole pealt kaupa," ütles ta.

"Vaadake nüüd neid majandustulemusi, mis ka kriisiaastatel olid. /.../ Need sajad miljonid, mis me teenisime sadamale kasumit, mis läks riigile dividendideks. Arvud räägivad iseenda eest, aga nendel ei ole mitte kordagi keegi veel peatunud."

Sel nädalal avaldatud riigikogu uurimiskomisjoni lõpparuandes kirjeldatakse, kuidas IRL-i majandusminister Juhan Parts ja reformierakondlasest nõukogu esimees Seli ei saanud omavahel läbi ning sellesse takerdusid ka ettevõtet puudutavad otsused.

Seli oli Tallinna Sadama nõukogu esimees aastail 2005-2014. Nõukogust lahkus ta seoses Harju maakohtu süüdimõistva otsusega. Eelmisel aastal jättis ka riigikohus Seli süüdi toimingupiirangu rikkumises.

Seli, kes oli nii Tallinna Sadama nõukogu esimees kui ka Eesti Olümpiakomitee president, hääletas 2013. aasta oktoobri lõpus Tallinna Sadama nõukogu koosolekul otsuse poolt maksta Eesti Olümpiakomiteele 250 000 eurot toetust.

Kuula Seli intervjuud eilses "Reporteritunnis" alates 37. minutist:

Toimetaja: Oliver KahuMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.