USA admiral: NATO õppusi Läänemerel jälgib kaks Vene luurelaeva ({{commentsTotal}})

Õppusel Baltops osalev USA 6. laevastiku lipulaev USS Mount Whitney Tallinna vanasadamas 2. juunil. Autor: Ardi Hallismaa/mil.ee

USA ja teiste NATO riikide laevade tegevust Läänemere õppusel Baltops 2016 jälgib praegu kaks Vene luurelaeva, ütles USA 6. operatiivlaevastiku juht viitseadmiral James Foggo.

"Märkasime, et Vene luurelaevad jälgivad meid sealtpeale, kui lahkusime 5. juunil Tallinna sadamast," märkis viitseadmiral Poola ranniku lähedal viibiva USA 6. laevastiku lipulaeva Mount Unity pardalt korraldatud telesillal ajakirjanikele.

Tema sõnul Vene laevad "käituvad korralikult", kuid keelduvad sidepidamisest vaatamata sellele, et on NATO laevadest vähem kui miili kaugusel.

USA admirali sõnul jälgis ta teisipäeval, kuidas tema laevast ja Suurbritannia helikopterikandjast lendas üle Vene luurelennuk Su-24. Laevade lähedal nähti ka Vene mereväe helikopterit Ka-27.

"Arvan, et venelased on oma lähenemist muutnud," ütles Foggo, meenutades aprillikuist vahejuhtumit, kus Vene Su-24 lendas Läänemerel madalalt üle USA ristleja. Ta oletas, et Venemaa otsib uusi viise oma pahameele näitamiseks NATO suurõppuste pärast Läänemerel.

Foggo ütles, et eelmisel nädalal käis USA mereväe delegatsioon Moskvas, kus leidis aset "asjalik ja erapooletu arutelu, kuidas asjatundlikult tegutseda ja üksteist mitte segada".

Tema sõnusti oli kohtumine "tulemuslik".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.