Tusk: Brexiti tagajärjed oleksid tõeliselt ohtlikud ({{commentsTotal}})

Kampaaniapaadid Thamesi jõel.
Kampaaniapaadid Thamesi jõel. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk hoiatas täna taas kord, et nn Brexiti tagajärjed oleksid ohtlikud nii Suurbritanniale kui ka ülejäänud Euroopale.

Suurbritannias toimub 23. juunil referendum, mille tagajärjel võib Suurbritannia Euroopa Liidust lahkuda. Täna avaldatud Ipsos MORI arvamusküsitluse kohaselt toetaks 53% valijatest liidust lahkumist (Samas on arvamusküsitlused viimasel ajal üsnagi erinevaid tulemusi näidanud ning osa neist on näidanud hoopis Ühendkuningriigi liitu jäämist - Toim.), vahendas Reuters.

"Mul ei ole mingit kahtlust, et võimaliku Brexiti otsesed tagajärjed oleksid tõeliselt ohtlikud nii meie majanduse, Suurbritannia ja ülejäänud Euroopa jaoks," nentis Tusk Helsingis toimunud pressikonverentsil.

"Poliitilised ja geopoliitilised tagajärgi on täiesti võimatu ette näha. Mida me praegu vajame, on meie lääneliku kogukonna tugevdamine," lisas ta.

Tusk tunnistas, et viimase aja prognoosid erilist optimismi ei tekita. "Ma tean, et meil on täna väga raske optimismi üles näidata, me teame viimaste arvamusuuringute tulemusi. Kuid seis on endiselt 50-50, kõik on võimalik," lausus ta.

Juncker: Brexit tekitaks globaalse ebastabiilsuse ajajärgu

Peterburis majandusfoorumil viibiv Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teatas, et Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust tekitaks globaalse ebastabiilsuse ajajärgu.

Sellist stsenaariumi tuleks Junckeri hinnangul vältida.

Fico sõnul tuleb Brexiti võimalusse realistlikult suhtuda

1. juulist EL-i eesistujariigiks oleva Slovakkia peaminister Robert Fico ütles, et Euroopa peab suhtuma realistlikult võimalusse, et Suurbritannia liidust lahkub.

Valitsusjuhi sõnul toetavad ka viimased arvamusküsitlused sellist võimalust.

Fico sõnul arutas ta teemat äsja ka Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga ning rõhutas, et Euroopa tuleviku üle on vaja arutleda ka Briti referendumi tulemusest sõltumata.

Nii Fico kui ka Merkel loodavad, et Suurbritannia jääb siiski Euroopa Liidu liikmeks.

Merkel nentis, et liidust lahkumise korral oleks Suurbritannial täiesti erinev staatus, sealhulgas ka EL-i siseturgu puudutavates küsimustes.

Toimetaja: Laur ViirandAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema