Tusk: Brexiti tagajärjed oleksid tõeliselt ohtlikud ({{commentsTotal}})

Kampaaniapaadid Thamesi jõel. Autor: AFP/Scanpix

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk hoiatas täna taas kord, et nn Brexiti tagajärjed oleksid ohtlikud nii Suurbritanniale kui ka ülejäänud Euroopale.

Suurbritannias toimub 23. juunil referendum, mille tagajärjel võib Suurbritannia Euroopa Liidust lahkuda. Täna avaldatud Ipsos MORI arvamusküsitluse kohaselt toetaks 53% valijatest liidust lahkumist (Samas on arvamusküsitlused viimasel ajal üsnagi erinevaid tulemusi näidanud ning osa neist on näidanud hoopis Ühendkuningriigi liitu jäämist - Toim.), vahendas Reuters.

"Mul ei ole mingit kahtlust, et võimaliku Brexiti otsesed tagajärjed oleksid tõeliselt ohtlikud nii meie majanduse, Suurbritannia ja ülejäänud Euroopa jaoks," nentis Tusk Helsingis toimunud pressikonverentsil.

"Poliitilised ja geopoliitilised tagajärgi on täiesti võimatu ette näha. Mida me praegu vajame, on meie lääneliku kogukonna tugevdamine," lisas ta.

Tusk tunnistas, et viimase aja prognoosid erilist optimismi ei tekita. "Ma tean, et meil on täna väga raske optimismi üles näidata, me teame viimaste arvamusuuringute tulemusi. Kuid seis on endiselt 50-50, kõik on võimalik," lausus ta.

Juncker: Brexit tekitaks globaalse ebastabiilsuse ajajärgu

Peterburis majandusfoorumil viibiv Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teatas, et Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust tekitaks globaalse ebastabiilsuse ajajärgu.

Sellist stsenaariumi tuleks Junckeri hinnangul vältida.

Fico sõnul tuleb Brexiti võimalusse realistlikult suhtuda

1. juulist EL-i eesistujariigiks oleva Slovakkia peaminister Robert Fico ütles, et Euroopa peab suhtuma realistlikult võimalusse, et Suurbritannia liidust lahkub.

Valitsusjuhi sõnul toetavad ka viimased arvamusküsitlused sellist võimalust.

Fico sõnul arutas ta teemat äsja ka Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga ning rõhutas, et Euroopa tuleviku üle on vaja arutleda ka Briti referendumi tulemusest sõltumata.

Nii Fico kui ka Merkel loodavad, et Suurbritannia jääb siiski Euroopa Liidu liikmeks.

Merkel nentis, et liidust lahkumise korral oleks Suurbritannial täiesti erinev staatus, sealhulgas ka EL-i siseturgu puudutavates küsimustes.

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.