Nestori hinnangul valib parlament augusti lõpus presidendi ära ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu sotsiaaldemokraadist esimehe Eiki Nestori hinnangul valib parlament augusti lõpus presidendi ära.

"Täna ei oskaks küll öelda, et riigikogu sellega [29. augustil presidendi valimisega riigikogus] hakkama ei saa. Usun, et saab," ütles Nestor neljapäeval ajakirjanikele riigikogu kevadistungjärgu tööst kokkuvõtet tehes.

Kolmapäeva õhtul arutasid riigikogus esindatud kuue erakonna esindajad võimalust leida ühine presidendikandidaat, kelle poolt hääletaks vajalikud 68 saadikut. Kohtumine lõppes tõdemusega, et enne, kui kõikide erakondade - eelkõige aga Reformierakonna kandidaat - ei ole selgunud, pole võimalik protsessiga edasi minna.

Nestori hinnangul kohtumine õnnestus kasvõi juba seetõttu, et eelmistel presidendivalimistel ei saadud kõiki parlamendierakondi isegi ühise laua.

"Aga loota, et eile oleks ühisele seisukohale jõutud, oleks liiga optimistlik," sõnas Nestor. "Küllap suvised debatid annavad tõuke ja kokkuleppele jõutakse. Presidendi valimine on riigikogu kohustus ja ka põhiseaduse mõte, arvan ma."

Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluva riigikogu aseesimehe Helir-Valdor Seeder sõnul on aga praegu võimalik täpsemini 29. augusti ilma ennustada, kui seda, kas ja keda sel päeval parlamendis valitakse. "Olen Eikist [Nestorist] ettevaatlikum, et parlament on võimeline või üldse peaks presidendi ära valima. Arvan, et see kujuneb väga keeruliseks," sõnas ta.

Keskerakondlasest riigikogu aseesimees Jüri Ratas ütles, et "protsess on tervitatav ja soov leida ühisosa igati mõistlik". "Eks iga erakond peab valima selle naise või mehe, kes nende arvates on parim. Ma tean, et ühel kandidaadil [Keskerakonna kandidaadil Mailis Repsil] on 27 allkirja juba paberil ja teda saab esitada, aga usun, et kandidaate tuleb veel," lausus Ratas.

Riigikogu esimees Eiki Nestor kutsus president Toomas Hendrik Ilvese ettepanekul kokku riigikogu erakorralise istungjärgu 29. augustil algusega kell 13, istungjärgu päevakorras on üks punkt - presidendi valimine.

Presidendi äravalimiseks riigikogus on vaja vähemalt 68 poolthäält ühele kandidaadile, kandidaadi saab esitada vähemalt 21 riigikogu saadikut.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSproovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics