Prantsuse kohus määras kolmele Vene fännile kuni 2-aastase vangistuse ({{commentsTotal}})

Kaklevad jalgpallifännid Marseille' staadionil Autor: AFP/Scanpix
{{1466088811000 | amCalendar}}

Prantsuse kohus määras neljapäeval kolmele Marseille's märatsenud Vene jalgpallifännile kuni kaheaastase vanglakaristuse.

Karistus määrati teisipäeval koos veel 40 Vene fänniga kinni peetud Nikolai Morozovile, Aleksei Jerunovile ja Sergei Gorbatšovile.

Pikima, kaheaastase vanglakaristuse sai 29-aastane Jerunov. Ta möönis, et oli sündmuskohal, kui rünnati Inglismaa toetajat, kes sai eluohtlikke vigastusi. Süüdi ta aga end ei tunnistanud.

Gorbatšov pandi 18 ja Morozov 12 kuuks vangi.

Prantsuse politsei pidas teisipäeval Marseille' lähistel asuva hotelli juures kinni bussi 43 Vene jalgpallifänniga pärast seda, kui laupäeval puhkesid kokkupõrked Vene ja Inglise toetajate vahel Venemaa-Inglismaa jalgpallimatši ajal ja eel. Kähmlustes sai viga üle 30 inimese.

Vene fännidest 20 saadetakse Prantsusmaalt süüdistust esitamata välja, 20 vabastatakse.

Prantsusmaa: Vene politsei aitas tabada kolm vangimõistetud Vene fänni

Prantsusmaal vangi mõistetud kolm Vene jalgpallifänni tabati Vene politsei abil, teatas Prantsuse prokuratuur neljapäeval.

Bussireisijatest kolme vangimõistetu kinnipidamiseni viisid Vene politseilt saadud andmed, lausus Marseille'i prokurör Brice Robin. Teave saadi "hilja, kuid parem hilja, kui mitte kunagi", lisas ta.

Allikas: BNSKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.