Eesti pangad plaanivad võimaldada uute klientide kaugtuvastamist ({{commentsTotal}})

Pangakaardid.
Pangakaardid. Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Eesti pangad soovivad uute kliendisuhete loomisel hakata kasutama kaugtuvastust, mis võimaldaks välismaalasest e-residendil saada panga kliendiks ja konto omanikuks ilma Eestisse tulemata.

"Meil on hea meel, et kaugtuvastuse võimalus seadustesse sai," kommenteeris BNS-ile LHV jaepanganduse juht Andres Kitter kolmapäeval riigikogus vastuvõetud isikut tõendavate dokumentide seaduse, krediidiasutuste seaduse ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muutmise seadust, millega lihtsustatakse nii e-residentidele kui Eesti elanikele pangakonto avamise võimalusi.

"Soovime pakkuda kaugtuvastuse võimalust kõikidele kontot avada soovivatele klientidele, nii eestlastele kui välismaalastele. Kaugtuvastuste lubamine võimaldab eestimaalastel edaspidi väga mugavalt ja sisuliselt kodust lahkumata pangakontot avada," märkis Kitter "Kavatseme seda uut võimalust kindlasti kasutama hakata, kuid täpsematest lahendustest saame rääkida pärast rahandusministeeriumi poolt tehniliste nõuete kirjeldamist."

Sarnaselt LHV-le kiidab riigikogu otsust ka Swedbank. "Lisandub turvaline võimalus teha kliendi näost näkku tuvastamist elektroonilist kanalit kasutades, seda nii ID-kaarti omavatele Eesti kodanikele kui e-residentidele. Tegemist on tehnoloogilise arendusega, mis koos Eesti riigi poolt juba ID-kaardi või e-residendi tunnistuse väljaandmisel tehtud isiku tausta põhjaliku kontrolliga on igati mõistlik ja tänasega samaväärse turvalisuse tasemega lahendus," ütles Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask.

Samuti ootab Swedbank omapoolse tegevuskava ja ajaplaani koostamiseks edasiste regulatsioonide paika panemist. "Peame kõigepealt ootama ära rahandusministeeriumi määrused infotehnoloogiliste vahendite abil konto avamiseks. Need hakkavad reguleerima nõudeid tehnilisele lahendusele, protseduurireeglitele ja teenindusprotsessile," lisas Siilivask.

"Tulevik on kindlasti sinna suunas, et kaugtuvastuse teel saaks luua uusi kliendisuhteid, ning tööd selles suunas tehakse ja selline lahendus tuleb. Täna lihtsalt on väga keeruline ja vara mingit konkreetset aega öelda," sõnas Siilivask lisades, et pank turvalisuse, klientide tundmise ja usalduse osas mingeid kompromisse ei tee.

Nordea pressiesindaja Jane-Liina Liivi sõnul on ka Nordea huvitatud uute tehniliste lahenduste rakendamisest, mis võimaldaks kliendiks saamist ja konto avamist kaugkanalite teel. "Pakume juba praegu olemasolevatele klientidele veebikohtumist."

"Kaugtuvastamine – veebikohtumiste platvorm on meil juba olemas, olemasolevate klientidega me juba viime neid läbi. Täna on kliendil siiski vajalik külastada füüsiliselt pangakontorit vaid kliendisuhte avamiseks," sõnas ta.

Isikut tõendavate dokumentide seaduse, krediidiasutuste seaduse ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muutmise seadus läbis kolmapäeval 88 poolthäälega konsensuslikult riigikogus kolmanda lugemise.

"Riigikogus vastu võetud otsus kõrvaldab ühe suure e-residentsuse pudelikaela. Kui seni pidi e-resident pangakonto avamiseks füüsiliselt Eestisse tulema, siis seadusemuudatusega see nõue kaob," ütles eelnõu menetlemist riigikogus vedanud rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer.

Holsmeri sõnul saab pangakontot tulevikus avada ka IT-lahenduste abil, kus ühtlasi peab olema tagatud krediitiasutustele kehtiv "tunne oma klienti" nõue. Ta lisas, et tehtavad muudatused on oluline samm edasi e-residentsuse projekti edenemiseks ja kasutajaskonna kasvatamiseks.

"E-residentsus pakub välisriigi kodanikele turvalist ligipääsu Eesti riigi e-teenustele. Programmi eesmärgiks on suurendada Eesti atraktiivsust nii elamiseks kui ettevõtluseks, tuua siia välisinvesteeringuid ja luua uusi töökohti ," rääkis Holsmer.

Allikas: BNSOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema