Fotod: Obama kohtub Orlandos massimõrva ohvrite perede ja ellujäänutega ({{commentsTotal}})

USA president Barack Obama saabus täna Orlandosse, kus ta kohtub ööklubis toimunud massimõrvas hukkunute perekondadega ja ellujäänutega.

Pühapäeval tappis Omar Mateen geiööklubis Pulse 49 inimest, vigastada sai 53, vahendasid BBC ja Reuters.

Obama lendas koos asepresidendi Joe Bideniga Orlandosse, et ohvrite lähedastega kohtuda. Sama on president teinud ka teiste massitulistamiste järel.

"President usub, et ei ole tõelisemat viisi näidata oma toetust kui reisida linna, kus see kohutav sündmus aset leidis," ütles Valge Maja pressiesindaja Eric Schultz ajakirjanikele lennuki pardal.

"Ta seisab sel keerulisel ajal, sel taastumise teel Orlando kodanike kõrval," lisas Schultz.

Orlandosse jõudes embas Obama Orlando linnapead Buddy Dyeri. Linnapea andis aga presidendile Orlandole toetust avaldava T-särgi.

Mateen oli rünnaku ajal vandunud truudust ISIS-ele ja teistele islamistlikele rühmitustele. ISIS võttis rünnaku eest vastutuse, kuid USA võimude sõnul ei usu nad, et Mateeni välismaalt juhendati.

CIA direktor John Brennan ütles täna senatis luurekomisjoni istungil, et agentuur ei ole suutnud leida ühtki otsest seost Mateeni ja välisriikide mässuliste vahel.

Rünnaku ajal tegi Mateen Facebooki ka postitusi. Ühes sõnumis viitab ta ilmselt USA ja selle liitlaste õhurünnakutele ISIS-e vastu: "Te tapate õhurünnakutega süütuid naisi ja lapsi, nüüd saate tunda ISIS-e kättemaksu."

Toimetaja: Merili NaelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema