Riia lennujaama juhtkonda ähvardab vallandamine ({{commentsTotal}})

Riia lennujaam. Autor: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

Riia rahvusvahelise lennujaama juhtkonda võib reedel oodata vallandamine siseauditi käigus tuvastatud raha väärkasutamise tõttu, teatas Läti rahvusringhääling neljapäeval.

Auditis tuuakse esile mitu rikkumist.

Lennujaam sõlmis sel kevadel 700 000 euro suuruse leppe ehitusfirmaga Velve, mille endine juhatuse liige Ilmārs Upenieks on praegu lennujaama juhatuse liige.

Auditis tuvastati ka huvide konflikt juhatuse esimehe Andris Liepiņši tegemistes. Lennujaama juhatus kiitis heaks 7000 eurose lepingu sõlmimise Läti Lennundusametiga, millelt telliti uuring Läti lennundussektori mõjust majandusele. Liepiņš on ameti juht.

Transpordiministeeriumi teatel on nad auditi kätte saanud ning edastasid selle lennujaama järelevalvenõukogule, mis esitab oma järeldused ilmselt juuni lõpus.

Allikas: BNSKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.