Obama Orlandos: poliitikud on teinud hullunutele kurja tegemise liiga lihtsaks ({{commentsTotal}})

USA president Barack Obama külastas Orlando linna Floridas, kus nädal tagasi tappis end ISIS-e terroristiks nimetanud mees 49 geiklubi külastajat ja vigastas veel 53. President Obama sõnul on poliitikutel võimalik vähendada tulevikus selliste juhtumite ulatust piirates ligipääsu relvadele.

President Obama külastas Orlando linna ajal, kui linnaelanikud olid ikka veel sügavas leinas, hukkunuid alles matetakse ja kaastundeavaldustena toodud lillevanikud tuletavad tänavate ääres meelde USA rahuaja kõige suurema ohvrite arvuga massitulistamist, vahendasid ERR-i teleuudised.

Obama tänas kõiki politseinike ja kiirabitöötajaid, tänu kellele mitmed elud päästeti ja kutsus üles poliitikuid võtma ette samme selle nimel, et teha ligipääsu relvadele keerulisemaks.

"Me ei suuda ennetada või kätte saada iga hullunud inimest, kes tahab teha kurja oma naabritele või sõpradele või kolleegidele või võõrastele. Aga me saame midagi ette võtta selles suhtes, kui palju ta kurja suudab korda saata. Kahjuks on poliitika teinud kurja tegemise liiga lihtsaks," nentis Obama.

Meeldetuletuseks - Obama on ise mitu korda teinud ettepanekuid relvapiirangute karmistamiseks, kuid vabariiklastest poliitikud kongressis ei ole nõus, et relvade kättesaadavus on massitulistamiste vähendamise lahenduseks.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.