Politsei tahab teenistuskoerte haukumist summutada müratõkkeseinaga ({{commentsTotal}})

ERR Autor: ERR

Politsei laseb ehitada Tallinnas Ädala tänavale rajatud uue teenistuskoertekeskuse juurde müratõkkeseina, kuna teenistuskoerte haukumine segab ümberkaudseid elanikke.

Ehkki müramõõturid näitavad, et koerte haukumisest tekkinud heli jääb normi piiresse, ei ole see piisav argument, et probleemist mööda vaadata, kirjutab Postimees.

Ehkki üks variant oleks panna haukumise heli lähedalasuva kortermaja suunas peegeldavale garaažiseinale mürasummutavad plaadid, ei pruugi see probleemi lahendada, vaid ainult pehmendada, mistõttu kaalutakse lahendusena keskuse territooriumile müratõkke ehitamist, mis peaks valmima novmebriks.

Koertele ehitati kevadel Ädala tänavale head hoiutingimused ja harjutusväljak ning paranesid ka koerajuhtide olmetingimused. Kokku läks ettevõtmine maksma umbes 400 000 eurot.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.