Rühm USA diplomaate kritiseeris valitsuse Süüria-poliitikat, väidetavalt nõutakse õhurünnakuid ({{commentsTotal}})

Bashar al-Assadi portree Homsi ja Palmyra vahelisel teel.
Bashar al-Assadi portree Homsi ja Palmyra vahelisel teel. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Rühm USA diplomaate kritiseeris välisministeeriumi teisitimõtlejate kanali kaudu president Barack Obama Süüria-poliitikat, kinnitas ministeerium neljapäeval.

Ühendriikide välisministeeriumi pressiesindaja John Kirby kinnitas AFP-le valitsuse ametlikust liinist erinevate seisukohtade edastamiseks mõeldud kanali kasutamist, ent keeldus kriitika sisu arutamast.

Päevalehe New York Times ja ärilehe Wall Street Journal andmeil kutsusid diplomaadid Ühendriikide korraldama Süüria režiimi vastu õhurünnakuid.

Wall Street Journali andmeil allkirjastasid memo 51 välisministeeriumi kesk- ja tipptaseme ametnikku.

"Oleme teadlikud dissidendikanali telegrammist, mille kirjutasid välisministeeriumi töötajad Süüria olukorra teemal," ütles Kirby. "Me vaatame seda läbi. See saabus üsna hiljuti."

Välisametkonna "dissidendikanal" lubab ametliku poliitikaga mittenõustuvatel diplomaatidel avaldada karistust kartmata kõrgetele ametnikele oma muresid.

Kirby sõnul peab välisminister John Kerry suhtluskanalist lugu.

New York Times on enda teatel näinud memo kavandit, milles diplomaadid kutsuvad USA sõjaväge astuma otseseid sõjalisi samme Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimi vastu.

USA eriväed tegutsevad Süürias, ent nende roll piirdub kurdidest ja araablastest ülestõusnute toetamisega äärmusrühmituse ISIS vastu ning nad ei tegutse Assadi vägede vastu, keda toetavad Venemaa ja Iraan.

New York Timesi andmeil kutsutakse memos "ettevaatlikule õhujõudude kasutamisele", mille all peetakse silmas droone, tiibrakette ja ehk isegi otseseid õhulööke.

Obama, kes lahkub seitsme kuu pärast ametist, on suhtunud tõrksalt USA sidumisse järjekordse Lähis-Ida konfliktiga.

Samas ei ole administratsiooni alternatiivne poliitika - teha Venemaaga koostööd relvarahu saavutamiseks Süürias ja kõneluste korraldamiseks poliitilise ülemineku üle - olnud kuigi edukas.

Kerry oli viis aastat kestnud konflikti varajastes etappides USA jõulisema lähenemise toetaja. Välisminister toetas 2013. aasta augustis-septembris Ühendriikide karistusaktsiooni Assadi vägede vastu pärast ohvriterohket keemiarünnakut Damaskuse eeslinnas.

Obama otsustas rünnakuplaanist loobuda pärast Venemaa vahendusel saavutatud kokkulepet Süüria keemiarelvavarude hävitamiseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics