Vene välisministeerium: lahingvalmiduse kontrollist teavitati kõiki osapooli ({{commentsTotal}})

Vene sõjaväelane kindral Suvorovi nimelistel tankiväe õppustel Autor: Donat Sorokin/TASS/Scanpix

NATO ja Venemaa vahetavad vastastikku süüdistusi pingete õhutamise üle. Venemaa jälgib teraselt praegu toimuvaid NATO õppusi ning NATO omalt poolt Venemaa sõjajõududes toimuvat.

Vene meediale pakub kõneainet NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi kriitika Moskva aadressil. Nimelt õõnestab Stoltenbergi hinnangul teisipäeval Moskva antud käsk vaadata üle Vene sõjajõudude lahingvalmidus vastastikust usaldust, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Eile Saksa ajalehes Bild ilmunud intervjuus märkis Stoltenberg, et allianss jälgib tähelepanelikult tohutu suurt relavastuse koondumist Venemaa piiride lähistele nii Arktikas, Balti regioonis kui ka Musta mere äärest kuni Vahemereni. "Me peame sellele vastama selge jõusignaaliga," ütles Stoltenberg.

Venemaa välisministeeriumi Euroopa koostöö osakonna juhataja Andrei Kelin vastas NATO juhi kommentaaridele, et Venemaa ei korraldanud hiljutist õppust salaja.

"Moskva on alati ootamatutest õppustest alati militaaratašeedele teada andnud ja nii ka sel korral," märkis Kelin, kes lisas, et informeeriti ka Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE).

Vene kaitseministeeriumi pressiesindaja Igor Konašenkov märkis omapoolt, et äkkõppustega ei rikuta rahvusvahelisi norme, mille alusel peab Venemaa oma sõjalistest sammudest teada andma.

"Vene sõjalise ohu kohta süüdistuste tegelik eesmärk on tahtlikult tekitada paanikat ja näidata Venemaad reeturliku vaenlasena, kellega võitlemiseks on vaja jätkuvalt kolossaalseid kaitse-eelarveid," väitis Konašenkov.

Välisminister Sergei Lavrov ütles riigiduumas peetud kõnes, et Moskva näeb jätkuvaid pingutusi avaldada Venemaale survet ja pidada riigi vastast kampaaniat. Tema sõnul on lääneriikide eesmärgiks õõnestada Venemaa positsiooni rahvusvahelistel energia- ja relvaturgudel.

"Me ei kavatse anda järele katsetele tõmmata end vastasseisu ei USA, NATO ega Euroopa Liiduga. Sellised viljatud geopoliitilised mängud tekitavadki kriise, mis praegu näiteks Ukrainas toimub," ütles Lavrov.

Toimetaja: Allan RajaveeTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.