Vene välisministeerium: lahingvalmiduse kontrollist teavitati kõiki osapooli ({{commentsTotal}})

Vene sõjaväelane kindral Suvorovi nimelistel tankiväe õppustel
Vene sõjaväelane kindral Suvorovi nimelistel tankiväe õppustel Autor/allikas: Donat Sorokin/TASS/Scanpix

NATO ja Venemaa vahetavad vastastikku süüdistusi pingete õhutamise üle. Venemaa jälgib teraselt praegu toimuvaid NATO õppusi ning NATO omalt poolt Venemaa sõjajõududes toimuvat.

Vene meediale pakub kõneainet NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi kriitika Moskva aadressil. Nimelt õõnestab Stoltenbergi hinnangul teisipäeval Moskva antud käsk vaadata üle Vene sõjajõudude lahingvalmidus vastastikust usaldust, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Eile Saksa ajalehes Bild ilmunud intervjuus märkis Stoltenberg, et allianss jälgib tähelepanelikult tohutu suurt relavastuse koondumist Venemaa piiride lähistele nii Arktikas, Balti regioonis kui ka Musta mere äärest kuni Vahemereni. "Me peame sellele vastama selge jõusignaaliga," ütles Stoltenberg.

Venemaa välisministeeriumi Euroopa koostöö osakonna juhataja Andrei Kelin vastas NATO juhi kommentaaridele, et Venemaa ei korraldanud hiljutist õppust salaja.

"Moskva on alati ootamatutest õppustest alati militaaratašeedele teada andnud ja nii ka sel korral," märkis Kelin, kes lisas, et informeeriti ka Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE).

Vene kaitseministeeriumi pressiesindaja Igor Konašenkov märkis omapoolt, et äkkõppustega ei rikuta rahvusvahelisi norme, mille alusel peab Venemaa oma sõjalistest sammudest teada andma.

"Vene sõjalise ohu kohta süüdistuste tegelik eesmärk on tahtlikult tekitada paanikat ja näidata Venemaad reeturliku vaenlasena, kellega võitlemiseks on vaja jätkuvalt kolossaalseid kaitse-eelarveid," väitis Konašenkov.

Välisminister Sergei Lavrov ütles riigiduumas peetud kõnes, et Moskva näeb jätkuvaid pingutusi avaldada Venemaale survet ja pidada riigi vastast kampaaniat. Tema sõnul on lääneriikide eesmärgiks õõnestada Venemaa positsiooni rahvusvahelistel energia- ja relvaturgudel.

"Me ei kavatse anda järele katsetele tõmmata end vastasseisu ei USA, NATO ega Euroopa Liiduga. Sellised viljatud geopoliitilised mängud tekitavadki kriise, mis praegu näiteks Ukrainas toimub," ütles Lavrov.

Toimetaja: Allan RajaveeAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema