Leedu välisminister: Sarkozy jättis kasutamata hea võimaluse vait olla ({{commentsTotal}})

Prantsusmaa endine president Nicolas Sarkozy Peterburi majandusfoorumil. Autor: TASS/Scanpix

Prantsuse endine president Nicolas Sarkozy jättis Euroopa Liidu ja Venemaa suhetest rääkides kasutamata hea võimaluse "olla vait", ütles Leedu välisminister Linas Linkevičius neljapäeval.

Linkevičius kordas Sarkozy eelkäija Jacques Chiraci kurikuulsaid sõnu, mida endine Prantsuse riigipea ütles 2003. aastal, kui Ida-Euroopa riigid avaldasid toetust USA plaanile tungida Iraaki.

Leedu esidiplomaat kritiseeris Sarkozy sõnu neljapäeval Peterburi majandusfoorumil.

"Juba kuuldud: jäeti kasutamata hea võimalus olla vait," säutsus Linkevičius Twitteris. 

Sarkozy ütles neljapäeval võimaluse kohta, et Venemaa astub esimese sammu ja tühistab EL-i vastu kehtestatud sanktsioonid: "Tugevam peaks käe ulatama, sest tugevaim toimija on Venemaa, keda esindab president Vladimir Putin".

Tema sõnul pälviks Venemaa sellise sammu astumisega ülemaailmse tunnustuse.

Vene ametnikud lükkasid Sarkozy ettepaneku tagasi.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.