Keskkonnaamet lubab Kuressaarel häälpeletit kasutada ({{commentsTotal}})

Varesed Autor: PM/Scanpix

Keskkonnaamet andis Kuressaare linnale loa kesklinnas lindude peletamiseks kasutada alates 15. juulist häälpeletit.

Keskkonnaameti saarte regiooni looduskaitsespetsialist Marju Erit ütles, et kuna hakkide ja teiste linnalindude pesitsusperiood kestab ligikaudu 1. aprillist 15. juulini, ei või enne selle aja lõppu neid segada, kirjutab Meie Maa.

Samas juhtis Erit tähelepanu asjaolule, et järgnevatel aastatel tuleks häälpeleti paigaldada enne pesitsusperioodi algust.

Looduskaitseseaduse kohaselt on looduslikult esinevate lindude pesade ja munade tahtlik hävitamine ja kahjustamine või pesade kõrvaldamine ning lindude tahtlik häirimine, eriti pesitsemise ja poegade üleskasvatamise ajal keelatud.

“See sunniks hakke otsima uusi pesitsuskohti ja suunaks linnud tõenäoliselt linna keskväljakult eemale. Kui häälpeleti võtta kasutusele enne pesitsusperioodi algust, võib seda jätkuvalt kasutada ka pesitsusajal, sest eeldatavasti on linnud otsinud pesitsemiseks uued piirkonnad või on harjunud häälpeletiga ning selle jätkuv toimimine ei ole oluliseks häiringuks pesitsusajal,“ selgitas Erit.

Toimetaja: Marek KuulLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.