Terrorismis kahtlustatav Eesti kodanik antakse Ukrainale välja ({{commentsTotal}})

Vene-meelsed Donetski võitlejad laskmist harjutamas Autor: Reuters/Scanpix
{{1466152389000 | amCalendar}}

Riigikohus ei võtnud täna arutusele terrorismis kahtlustatava Eesti kodaniku Vladimir Poljakovi kaebust tema Ukrainale väljaandmise õiguspäraseks tunnistamise kohta, mistõttu ootab meest välja andmine.

Kuna riigikohus vandeadvokaat Sven Sillari kassatsioonkaebust ei aruta, siis jõustus kohtuotsus, millega tunnistati Poljakovi väljaandmine Ukrainale õiguspäraseks.

"On äärmiselt kahetsusväärne, et riigikohus ei võtnud arvesse ÜRO inimõiguste komitee 3. juuni raportit, milles tõendatakse veenvalt, et Kiievi kontrolli all olevates kinnipidamisasutustes kasutatakse füüsilist mõjutamist ja piinatakse kinnipeetavaid," ütles Sillar ERR.ee-le.

Tema sõnul on nüüd Eesti Ukraina saatkonna ülesanne leida Poljakovi väljaandmisel meetmed, millega tagatakse tema kui Eesti vabariigi kodaniku füüsiline puutumatus.

"Võimalus on kindlasti pöörduda ka Euroopa inimõiguste kohtusse, kuid teadaolevalt võtab see ka paremal juhul mitmeid kuid aega," nentis Sillar.

Tallinna ringkonnakohus rahuldas mais justiitsministeeriumi apellatsioonkaebuse ja tühistas Tallinna halduskohtus 3. veebruaril Poljakovi kasuks langetatud otsuse.

Eesti kodaniku väljaandmise lõpliku otsustuse teeb valitsus, kes peab korraldust andes olema veendunud, et tema välisriigile väljaandmine on õiguslikult lubatav, mis hõlmab muuhulgas veendumust selles, et puuduvad väljaandmist välistavad asjaolud. Valitsus otsustas Poljakovi kohtupidamiseks Ukrainale välja anda eelmise aasta lõpus.

Ukraina süüdistab Poljakovi niinimetatud Luganski rahvavabariigi kaitseministeeriumi sõjaväekomandatuuri töös osalemises. Väidetavalt täitis ta selle juhtide poolt antud ülesandeid, mille hulka kuulusid objektide ja ebaseaduslikult kinnipeetavate valvamine.

Terroristliku grupi või terroristliku organisatsiooni loomise, sellise grupi või organisatsiooni juhtimise või sellesse kuulumise eest on Ukrainas karistusena ette nähtud 8- kuni 15-aastane vangistus.

Samasugune kuritegu on Eestis karistatav 5- kuni 20-aastase või eluaegse vangistusega. Eesti kohtud on väljaandmise tunnistanud õiguslikult lubatavaks.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.