Soome rahvusringhäälingu rahastamiseks mõeldud maks jääb kehtima ({{commentsTotal}})

Soome rahvusringhääling Yle. Autor: Jyrki Lyytikkä/Yle

Soome rahvusringhäälingu (Yle) tulevikku ja rahastamist analüüsinud töörühm leidis, et Yle senist rahastamissüsteemi pole vaja muuta. Otsus tähendab ka seda, et praeguse seisuga jääb püsima ka nn Yle maks ehk maksukohuslastelt kasseeritav maks rahvusringhäälingu rahastamiseks.

Töörühm tegi ettepaneku, et Yle rahastamist ei suurendataks aastatel 2017-2019 isegi ettenähtud elukalliduskoefitsiendi võrra ning et iga-aastase koefitsiendipõhise rahastamislisa juurde tuldaks tagasi alates 2020. aastast, vahendas Yle.

Lisaks sellele soovib töörühm, et Yle rahastamine asuks väljapool üldist riigimajanduse raamistikku. Samuti tehti ettepanek, et ringhäälingunõukogu positsiooni tugevdataks nii, et Yle strateegia üle otsustaks edaspidi nõukogu.

Yle peaks maakonnalehtede nimel loobuma piirkondlikest veebilehtedest

Töörühm soovitab, et Yle ostaks kodumaistelt ja Euroopa sõltumatutelt tootjatelt rohkem programmi ja teenuseid - aastaks 2022 peaks kasv olema 30-35 protsenti.

Lisaks tegi töörühm ettepaneku, et Yle alustaks erameediaga läbirääkimisi, mille eesmärk oleks uudisteagentuuri STT kliendiks saamine või mõni muu otsus, mille abil tagataks mitmekülgse meedia säilimiseks vajalik üleriigiline uudisteenus.

"Töörühmal on ka mitmeid muid ettepanekuid, kuidas Yle ja erameedia koostööd arendada. Need puudutavad näiteks spordi kajastamist, koostööd veebis ja kohalikke veebilehti," selgitas töörühma esimees, Koonderakonda esindav Arto Satonen.

Satoneni sõnul loobuks Yle piirkondlikest veebilehtedest ja tagaks sellega maakondlikele ajalehtedele paremad võimalused igapäevases konkurentsis ellu jääda.

Töörühm otsustas teha ka muudatusettepaneku rahvusringhäälingu seadusesse osas, mis puudutab kultuurilist mitmekesisust. Praeguses seaduses on eesmärk sõnastatud nii, et Yle kohuseks on toetada tolerantsust ja kultuurilist mitmekesisust.

"See on nüüd muudetud nii, et Yle ülesandeks on toetada soome kultuuripärandi säilitamist, tolerantsust, võrdõiguslikkust ja kultuurilist mitmekesisust," sõnas Satonen.

Kõigi parlamendierakondade esindajatest koosnev töörühm moodustati kommunikatsiooniministeeriumi poolt eelmise aasta novembris. Yle rahastamist eraldi maksu abil alustati 2012. aastal.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.