Soome rahvusringhäälingu rahastamiseks mõeldud maks jääb kehtima ({{commentsTotal}})

Soome rahvusringhääling Yle.
Soome rahvusringhääling Yle. Autor/allikas: Jyrki Lyytikkä/Yle

Soome rahvusringhäälingu (Yle) tulevikku ja rahastamist analüüsinud töörühm leidis, et Yle senist rahastamissüsteemi pole vaja muuta. Otsus tähendab ka seda, et praeguse seisuga jääb püsima ka nn Yle maks ehk maksukohuslastelt kasseeritav maks rahvusringhäälingu rahastamiseks.

Töörühm tegi ettepaneku, et Yle rahastamist ei suurendataks aastatel 2017-2019 isegi ettenähtud elukalliduskoefitsiendi võrra ning et iga-aastase koefitsiendipõhise rahastamislisa juurde tuldaks tagasi alates 2020. aastast, vahendas Yle.

Lisaks sellele soovib töörühm, et Yle rahastamine asuks väljapool üldist riigimajanduse raamistikku. Samuti tehti ettepanek, et ringhäälingunõukogu positsiooni tugevdataks nii, et Yle strateegia üle otsustaks edaspidi nõukogu.

Yle peaks maakonnalehtede nimel loobuma piirkondlikest veebilehtedest

Töörühm soovitab, et Yle ostaks kodumaistelt ja Euroopa sõltumatutelt tootjatelt rohkem programmi ja teenuseid - aastaks 2022 peaks kasv olema 30-35 protsenti.

Lisaks tegi töörühm ettepaneku, et Yle alustaks erameediaga läbirääkimisi, mille eesmärk oleks uudisteagentuuri STT kliendiks saamine või mõni muu otsus, mille abil tagataks mitmekülgse meedia säilimiseks vajalik üleriigiline uudisteenus.

"Töörühmal on ka mitmeid muid ettepanekuid, kuidas Yle ja erameedia koostööd arendada. Need puudutavad näiteks spordi kajastamist, koostööd veebis ja kohalikke veebilehti," selgitas töörühma esimees, Koonderakonda esindav Arto Satonen.

Satoneni sõnul loobuks Yle piirkondlikest veebilehtedest ja tagaks sellega maakondlikele ajalehtedele paremad võimalused igapäevases konkurentsis ellu jääda.

Töörühm otsustas teha ka muudatusettepaneku rahvusringhäälingu seadusesse osas, mis puudutab kultuurilist mitmekesisust. Praeguses seaduses on eesmärk sõnastatud nii, et Yle kohuseks on toetada tolerantsust ja kultuurilist mitmekesisust.

"See on nüüd muudetud nii, et Yle ülesandeks on toetada soome kultuuripärandi säilitamist, tolerantsust, võrdõiguslikkust ja kultuurilist mitmekesisust," sõnas Satonen.

Kõigi parlamendierakondade esindajatest koosnev töörühm moodustati kommunikatsiooniministeeriumi poolt eelmise aasta novembris. Yle rahastamist eraldi maksu abil alustati 2012. aastal.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics