Tapetud Briti rahvasaadik sai juba varem ähvarduskirju, kahtlustataval on keeruline taust ({{commentsTotal}})

Briti politseinikud sündmuskohta uurimas. Autor: Reuters/Scanpix

Briti politsei sõnul võttis rahvasaadik Jo Cox, kes eile ründaja poolt mõrvati, võimudega ühendust juba varem. Põhjuseks olid talle saadetud ähvarduskirjad.

Politsei võttis siis ka ühe mehe vahi alla ning talle tehti ametlik hoiatus. Tegemist pole siiski sama mehega, keda kahtlustatakse parlamendiliikme tapmises, vahendasid Yle, BBC, The Daily Telegraph ja The Guardian.

Ajaleht The Times kirjutab oma allikatele viidates, et politsei kavatses ka võtta kasutusele suuremad turvameetmed Coxi Londonis asuva kodu juures ning ka tema valimispiirkonna büroos Birstallis. Paraku polnud neid samme veel astutud.

Coxi tulistati ja pussitati eile Birstallis pärast seda, kui ta saabus kohtumiselt oma valijatega. Raskelt haavatud naispoliitik suri hiljem haiglas. Rünnakus sai kergemalt vigastada ka üks mees.

Politsei on pidanud kahtlustatavana kinni ühe mehe.

Pealtnägijate sõnul läks Cox vahele kahe mehe vahelisele vaidlusele ning mingil hetkel oli üks meestest võtnud tulirelva ja seejärel poliitikut tulistanud. Teise pealtnägija sõnul ründaja ka hüüdnud "Britain first" ehk "Britannia kõigepealt!".

Tööparteisse kuuluv 41-aastane Cox, keda tunti peamiselt naisõiguslasena, toetas aktiivselt Suurbritannia püsimist Euroopa Liidus. Juhtunu tõttu peatasid nii liidus püsimist kui ka nn Brexitit toetavad pooled oma kampaaniad.

Briti ajakirjanduse andmetel on tapmises kahtlustatav mees juba pikemat aega paistnud silma paremäärmuslike vaadete poolest ning tellinud mitmeid äärmuslikke ja vaenu õhutavaid lehti ning muud sarnast lugemismaterjali. Samuti uurivad võimud mehe vaimset tervist. Kahtlustatava vend on näiteks ajakirjanikele tunnistanud, et tema vennal on juba kaua psühhiaatrilisi probleeme olnud.

Ametlikult pole politsei teo motiivide kohta veel midagi öelnud.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.